Hliníková okna a dveře nabízí stejnou životnost jako samotná stavba

Hliníková okna a dveře nabízí stejnou životnost jako samotná stavba

Hliník je neoddělitelnou součástí moderní architektury a dnes nenahraditelným stavebním materiálem. Hliníková okna, dveře, ale i hliníkové systémy dávají moderním stavbám unikátní vzhled, dlouhou životnost a nabízí bezúdržbovost těchto stavebních součástí.

Hliníková okna a hliníkové dveře

Kdo hledá skutečně okna a dveře s dlouhou životností, sáhne po hliníku. Ten nabízí i mnohem lepší mechanické vlastnosti, a hodí se tak i pro velké prosklené plochy, kde je na údržbu náročné dřevo nepraktickým a plast nedostatečně pevným. Kvalitní hliníková okna a dveře nabízí firma PRUNIWERK. Firma k jejich výrobě používá osvědčené profily německého výrobce Schüco a polské firmy Ponzio. Jde o profily s nejvyšším standardem, do kterých firma osazuje izolační dvojskla nebo trojskla dalších prestižních výrobců – firmy Pilkington a SAINT-GOBAIN GLASS SOLUTION.

Hliníkové dveře jsou mnohdy řešením v situacích, kdy jiné profily ani nejde využít. Jde o různá atypická řešení či velké rozměry dveří. Charakterizuje je extrémně dlouhá životnost, bezúdržbovost a jsou v podstatě nezničitelné.

Hliníkové systémy pro moderní architekturu

Systémové hliníkové profily PRUNIWERK se hodí i pro speciální architektonická řešení. Především pro prosklené fasády, stavby s převahou prosklených částí, ale třeba i pro využití v rodinných domech na výstavbu bezúdržbových zimních zahrad. Výhodou je též možnost volby barvy konstrukcí z nepřeberného množství odstínů. Hliníkové systémy díky své dostupnosti a skvělým vlastnostem mění tvář architektury 21. století.

Světlovody aneb denní světlo i bez oken

Zajímavým produktem v sortimentu firmy PRUNIWERK jsou též světlovody. Jde o revoluční systémy střešního osvětlení, které umí přivést světlo i tam, kde nejsou okna. Prosvětlují místnosti bez oken i tmavé kouty. Tyto systémy dokážou přes světelnou plastovou kopuli osazenou na střeše vést reflexním potrubím světlo až do tmavé místnosti, kde je na konci umístěn difuzor. Ten pak přivedené světlo rozptýlí po místnosti. Světlovody jsou moderním vynálezem, který zcela zásadně mění možnosti bydlení.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..