Hořčíkový olej vám pomůže nejen od svalových záškubů

Hořčíkový olej vám pomůže nejen od svalových záškubů

Nedostatek hořčíku není problémem pouze malé části společnosti, ale dotýká se mnoha lidí. Valná většina z nich ani o takovém deficitu netuší. To však neznamená, že se nijak neprojevuje. Často ani nemusíte ani vědět, že jde o nedostatek hořčíku.

Projevy

Deficit magnézia má dnes skoro každý, ne vždy se to ovšem nějak projeví. Valná část lidí prostě žije i s nedostatkem hořčíku zcela bez potíží. Většině nechybí magnesia tolik, aby na sobě pozorovali nějaké změny. Často je však nepozorují ani jedinci, kteří již trpí velkým deficitem.

Hořčík je důležitý hlavně pro svalstvo a nervovou soustavu. Je tedy logické, že jeho nízké množství se projeví hlavně na těchto místech. Svaly sebou mohou začít nekontrolovaně škubat, případně bolet i po menší námaze. Co se nervové soustavy týče, můžou být projevy nedostatku různé. Podrážděnost, třes rukou či špatný spánek patří spíše mezi ty lehčí příznaky. Takzvaná porodnická ruka, případně záchvat tetanie už se počítají do těžších stavů.

Prevence

Nejlepším způsobem, jak se výše zmíněným zdravotním komplikacím vyhnout, je preventivní užívání magnesia v tabletách. Existují i rozpustné verze, které jsou ještě o jeden řád účinnější. Ani ty však nemusí vždy pomoci. Hlavně pacienti s poruchami trávení mohou mít se vstřebáním hořčíku problémy. Ti mohou místo klasických metod používat speciální hořčíkový olej.

Jak se aplikuje

Nejedná se o olej vhodný ke konzumaci, ale používá se pouze zevně. Hořčík se prostřednictvím pokožky dostane do těla mnohem snáze a všechen. Stačí jen natřít zvolenou část a počkat minimálně po dobu patnácti minut.

Nemusí se ovšem používat pouze tímto způsobem. Nic nezkazíte, když si trochu nelejete do horké koupele. Není problém olej takto zkombinovat třeba i s některými bylinkami. Jeho účinek se tím nesníží.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..