Hudba je můj život. Jak si zařídit domácí hudební studio?

Hudba je můj život. Jak si zařídit domácí hudební studio?
Hudba je můj život. Jak si zařídit domácí hudební studio?

Již od útlého věku jsem byl fanouškem hudby. Není proto divu, že jsem si brzy pořídil svoji první kytaru. Dnes už mám doma z dříve nevyužívané místnosti doslova malé hudební studio, kde si mohu nejen zahrát na nejrůznější nástroje, ale také nahrávat hudbu. Co vše je k tomu zapotřebí, pokud mě chcete následovat?

Strunné nástroje

V první řadě je samozřejmě nutné si vybrat vhodné hudební nástroje. Záleží na tom, jaké z nich ovládáte. Pakliže ale chcete mít doma dobře vybavené studio, určitě do něj pořiďte kytary. Zpočátku postačí klidně obyčejná španělka, k ní časem přidáte westernovou akustickou kytaru. Pro moderní zvuk je pak na místě začít uvažovat i nad nákupem elektrické kytary, basové kytary, případně různých dalších variant strunných nástrojů. V kvalitním domácím studiu jistě brzy najdou své uplatnění.

Piano – základ domácího studia

Při tvorbě hudby je kromě kytary užitečné mít piano, které je skvělé pro hudební doprovod a při skládání. Dnes už není problémem pořídit si chytrá digitální piana s kladívkovými či dřevěnými klaviaturami. Výhodou digitálních modelů je fakt, že mají kupříkladu rekordér, díky němuž zachytíte hranou skladbu, aniž byste museli připojovat jiné zařízení. Snadno ji pak přesunete do počítače, kde se dá hudba dále upravovat. Samozřejmostí je i možnost užívání přednastavených zvuků a písní.

Reproduktory

V domácím studiu nesmí chybět ani kvalitní aparatura. Doporučuji zejména aktivní reproduktory, díky nimž získáte perfektní zvuk, aniž by bylo nutné zařízení složitě propojovat s ostatními hudebními nástroji. Moderní reproduktory mají vysoký výkon, přestože nejsou nijak objemné, což je ideální právě pro malá studia v bytech, garážích a dalších místnostech, kde místa není zrovna nazbyt.

Mikrofóny

V neposlední řadě nezapomeňte na alespoň základní mikrofóny, pokud chcete hudbu a hlasy nahrávat v co nejlepší kvalitě a s přirozeným zvukem. Právě kvalita mikrofónů výsledek výrazně ovlivní, podobně jako odhlučnění místnosti.

Hudba je doslova životem pro mnoho lidí všech generací. Mít vlastní domácí studio, kde si budete moci hrát, zkoušet s kapelou, případně nahrávat skladby, je doslova k nezaplacení. S dobrým vybavením je zábava o to lepší. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..