Jak a kde vybrat ojetý vůz?


Jak a kde vybrat ojetý vůz?
Jak a kde vybrat ojetý vůz?

Ojeté osobní automobily jsou nejžádanějším druhem vozů na našem trhu. Každý den hledá několik stovek osob ojetý vůz, který by splňoval potřebné parametry. Ne každý si může dovolit investovat několik set tisíc korun do nákupu nového auta. Na trhu se dají najít ojeté automobily, které jsou ve skvělém konstrukčním stavu a budou novým majitelům bez problémů sloužit ještě dlouhá léta. Bohužel jsou na trhu i vozy, které nejsou tak kvalitní. Jak se jim vyhnout? Kde vybrat ojetý vůz a na co si dát při výběru pozor?

Od koho kupujete?

Velmi důležité při výběru ojetého vozu je vědět, od koho budete nový vůz kupovat. Existují různé možnosti. Prvníma nejbezpečnějším způsobem je nákup auta od člena rodiny nebo od známého. Máte informace o tom, jak se majitel o své auto staral a jak s ním byl spokojen. Nejméně bezpečným způsobem nákupu ojetého vozu je nákup přes inzerát. Proč je tento způsob nejméně bezpečný, se dozvíte ZDE. Nejčastější volbou je nákup v autobazaru. Autobazar ojetých vozů každý den vyhledá několik set zájemců o nové vozy. Avšak i nákup v autobazaru má svá rizika.

Jak a kde vybrat ojetý vůz?


Co při koupě auta sledovat?

Jak vybrat ojetý vůz a nenapálit se? Nejčastějším problémem bývá stočení tachometru a omlazení automobilu. Tento problém se velmi těžko odhaluje, ale metody, jak odhalit přetočený tachometr existují. Při neoprávněném vstupu do tachometru často vznikají na autě poškození, zejména u mechanických tachometrů. Vznikají oděrky a drobná poškození na palubní desce. U digitálních tachometrů je situace složitější. O skutečném stavu najetých kilometrů může hodně napovědět také celkový stav vozu. Neváhejte se tedy o autě poradit se zkušeným mechanikem. Prodejce, který nemá co tajit, by vám neměl bránit v prohlídce auta odborníkem.

Jak a kde vybrat ojetý vůz?

Autobazar může být bezpečný

Velké množství zákazníků se domnívá, že všechny autobazary na našem trhu jsou podvodné a něco tají. Pravdou ovšem je, že existuje několik nespolehlivých bazarů, které kazí pověst celé oblasti. Spolehlivé a kvalitní autobazary vám k nákupu poskytnou záruky a garance. Například záruku na skryté vady, na původ vozu a mnohé další. Hledejte ojeté vozy na prodej tam, kde vám nabídnou záruky.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..