Jak na krvácení z nosu?


Jak na krvácení z nosu?
Jak na krvácení z nosu?

Krvácení z nosu vás může zaskočit zcela nečekaně a často to může být nemilý problém. Krvácení je nutné zastavit co nejrychleji, avšak pokud neustoupí během dvaceti minut a ještě se k tomu přidají potíže s dýcháním, začne vám bušit srdce a ucítíte brnění v končetinách, pak neváhejte a vyhledejte odbornou pomoc.

Hlavní je klid

Jakmile se krvácení z nosu objeví, přestaňte s jakoukoli činností a odpočiňte si. Uklidněte se a na chvíli se natáhněte. Pozor si musí dávat zejména ti jedinci, kteří trpí na vysoký tlak. Do nosu si strčte ruličku z papírového kapesníčku, toaletního papíru či kousek vaty, nezapomeňte je častěji měnit. Krev potřebuje protékat, aby se zbytečně nedržela v nose. Není nutné ani zaklánět hlavu, bohatě postačí, když budete mít hlavu v rovině se srdcem.


Vhodná prevence

Nejen v zimních měsících, kdy je v místnostech nepřirozeně suchý vzduch díky topení, ale i v létě může vaše sliznice velmi trpět, proto je nutné tomu předcházet. K tomu vám pomůže roztok ze soli.

  • Do hrnku dejte 200 ml vody a přidejte půl lžičky soli, promíchejte a poté kapátkem opatrně aplikujte do nosu. Stačí dvakrát denně kápnout do každé dírky 2 až 3 kapky.

Zastavení krvácení

K tomu je vhodná dubová kůra či kořen kostivalu. Jednu z těchto bylinek rozdrťte na jemný prášek a malé množství vtahujte do každé dírky. Skvěle působí také kokoška pastuší tobolka. Její čerstvá šťáva nejen zastavuje krvácení, ale také zklidňuje citlivou sliznici.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..