Jak na sušení vlasů fénem?


Jak na sušení vlasů fénem?
Jak na sušení vlasů fénem?

Když je v létě teplo, můžeme nechat vlasy uschnout přirozeně, protože nehrozí nastydnutí. Bohužel v zimních měsících se většina z nás neobejde bez fénu. Snažte se jej používat tak, aby vlasy poničil co nejméně, pokud možno vůbec. Jedině tak budou vaše vlasy na jaře svěží a zdravé. Na co si dát pozor?

Správné vysoušení vlasů

Máte ve zvyku, že hned jak vyjdete ze sprchy, tak se vrhnete na vysoušení vlasů fénem? To je chyba, protože vlasy jsou po mytí nabobtnalé a díky intenzivnímu zahřívání se vlasové vlákno na mokrých vlasech ničí hodně rychle. Je lepší, když vlasy lehce vysušíte pomocí ručníku, poté necháte několik minut proschnout přirozenou cestou a teprve potom je dosušíte fénem.


Kartáč a fén

K rozčesání vlhkých vlasů použijte ještě před samotným fénováním speciální plastový kartáč a zacházejte s ním velmi opatrně. Zcela zapomeňte, že byste při sušení použili kartáč s kovovými hroty, protože by se díky němu vlasy trhaly a lámaly. Hroty se navíc rychle zahřívají a snadno by mohlo dojít ke spálení vlasů. Vhodný je plastový kartáč s přírodními či umělými štětinami.

Teplota fénu

Jemné vlasy potřebují nízkou teplotu, tudíž čím jsou vlasy jemnější, tím nižší teplota by měla být na fénu nastavena. Snažte se co nejméně nebo spíše vůbec používat nejvyšší stupeň. Naučte se aplikovat přípravky, které dokážou vaše vlasy ochránit před teplem. Horkým vzduchem nefoukejte příliš zblízka, snažte se nechat fén v bezpečné vzdálenosti, aby nedocházelo ke zbytečnému pálení vlasů. Jakmile se vlasy vysuší, krátce je ochlaďte pomocí studeného vzduchu, který na svém fénu můžete nastavit. Díky tomu se totiž vlasové vlákno uzavře a vlasy budou odolnější.

  • Mějte na paměti, že byste neměli chodit spát s mokrou hlavou, protože vlasy se snadno zapaří, čímž dojde k podráždění pokožky hlavy a ta pak bude velmi nepříjemně svědět.

Pokud budete tyto jednoduché tipy dodržovat, budou vaše vlasy ve skvělé formě, bez ohledu na to, jestli jste muž či žena.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..