Jak si vyrobit domácí mýdlo

Jak si vyrobit domácí mýdlo

Jak si vyrobit domácí mýdlo

Máte za úkol vymyslet nějaký netradiční dárek pro někoho známého a marně si lámete hlavu, co by to mělo být? Ještě neházejte flintu do žita – máme pro vás skvělý tip! Vyrobte domácí mýdlo! Jeho výroba není vůbec složitá, ale hlavně každý ocení ručně dělaný dárek, jelikož je to dárek od srdce a ten udělá mnohokrát větší radost než nějaký kupovaný hrneček či vázička, no nemám pravdu?

Pokud jste se tedy rozhodli, že si nějaké voňavé mýdlo vyrobíte, tak se do toho ihned pusťte. Zas taková alchymie to není, takže můžete začít třeba zrovna ve vaší kuchyni. Největším problémem je se rozmyslet, jaké mýdlo vlastně chcete vyrábět? Vždyť máte na výběr tolik možností. Můžete vyrobit mýdlo bylinkové, levandulové či citrusové a spoustu dalších – tohle je už opravdu jen na vás.

Jak tedy mýdlo vyrobit?

Je nejlepší použít kvalitní olivové či pravé marseillské mýdlo, které je ze tří čtvrtin tvořeno rostlinnými oleji bez žádných syntetických přísad.


Takové mýdlo prostě nastrouháte do předem připraveného kastrůlku a přilejete k němu destilovanou vodu podílem 350 ml vody na 150 g mýdla. Poté mýdlo zahříváte a mícháte tak dlouho, dokud se rozpustí – no, jako byste připravovali čokoládovou polevu. Ale pozor! Mýdlo se nikdy nesmí vařit!

Do takto připravené směsi přimícháte vámi vybrané sušené květy nebo můžete přidat i peelingová semínka, které mýdlu dodají další účinek. Nemusí to být vždy zásadně jen peelingová semínka, přidat můžete také lněné semínko či ovesné vločky.

Směs necháme dostatečně vychladit a můžeme pokračovat. Přidáme pár kapek oblíbené přírodní silice – jako třeba levandule, citrusy či růžové lístky – její konečná volba je jenom na vás.

Takhle připravenou mýdlovou směs rozlejeme do silikonových formiček či do plastových krabiček, záleží na vás, jaký tvar mýdla budete chtít.

Po ztuhnutí mýdla vyklopte, obalte navoskovaným papírem a nechte alespoň měsíc jen tak „odpočívat“.

No – a originální a s láskou dělaný dárek je na světě!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..