Jak sladit bez cukru?

Jak sladit bez cukru?

Jak sladit bez cukru?

Minule jsme se zabývali tím, jak je cukr škodlivý pro náš organismus, dnes si probereme, jak je možné ho nahradit, a přitom nemuset pít vše jen v hořké formě. Málokdo si totiž dovede představit, že by pil kávu, čaj a ostatní oblíbené nápoje bez cukru. Bílý cukr škodí nejen naší postavě, pokožce, ale celému organismu a psychice.

Nepříliš dokonalá pleť, pocuchané nervy, obezita a další problémy provází konzumaci cukru Je to jedna z nejhorších potravin, co existuje. Nemusíte se sladkých nápojů vzdát nadobro, jen je dobré zvolit jiné možnosti slazení, kterých je víc než dost.

Co prospívá?

Zahoďte obyčejný cukr a budete se cítit mnohem lépe. Vaše nehty budou pevnější, vlasy lesklejší, zatočíte s nadváhou a zbavíte se stresu.  Vyzkoušejte třeba med nebo třtinový cukr. Na rozdíl od klasického cukru nejsou plné chemie a jsou plné přírodních látek. Již za pár týdnů ucítíte velký rozdíl. Zlepší se i Vaše pokožka, bude klidnější.


Další přísada, která se ke slazení používá, je melasa. Jiná je tím, že na rozdíl od medu a třtinového cukru obsahuje méně kalorií, takže neohrožuje postavu.

Co je melasa?

  • Je to vedlejší produkt, vznikající při výrobě cukru i cukrové třtiny. Do krve se vstřebává pomaleji, přičemž obsahuje spoustu minerálů a živin.

Javorový sirup

U nás sice ještě není tolik rozšířený, přesto si už cestu do našich kuchyní našel. Nejvíce oblíbený je v Kanadě, kde na něj nedají dopustit a používají ho každý den.

Je to tekutina, zlatohnědé barvy, vyhledávaný k doslazování sladkých nápojů a pokrmů. Používá se do koláčů, buchet, dortů, na palačinky, ale klidně i do kávy, čaje nebo lahodné limonády. Obsahuje spoustu látek, které mají blahodárný a velice pozitivní vliv na náš organismus.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.