Jak správně zazimovat bazén? Máme pro vás několik tipů


Jak správně zazimovat bazén? Máme pro vás několik tipů
Jak správně zazimovat bazén? Máme pro vás několik tipů

Zazimování bazénu je nezbytnou součástí konce letního období. Pokud jej provedete správně, na jaře vás rozhodně nic nepřekvapí.

Zazimování bazénu po skončení sezóny je jedním z nejdůležitějších úkonů. Nestačí jen zakrýt bazén plachtou, nebo ho jen vyfouknout. Bazénové technologie, samotný bazén a další komponenty je nutné pořádně vyčistit. Oceníte to zejména na jaře, kdy jej budete chtít uvést znovu do provozu.

Zazimování bazénu

V zimě se pohybují teploty okolo bodu mrazu. A i když to přes den vypadá, že je krásně a teplo, v noci mohou teploty výrazně klesnout. Proto nic neponechávejte náhodě. Zejména u zapuštěných bazénů věnujte zazimování dostatečnou práci.

Obecný návod k zazimování neexistuje. Každý bazén je svým způsobem odlišný. Je vyroben z jiného materiálu. Při koupi byste ale měli dostat manuál, kde bude zazimování věnována samotná kapitola. Pokud si na to netroufnete, raději si zavolejte technika a nechtě práci na něm. Za jeho služby sice zaplatíte, bude to ale výrazně levnější než oprava celého bazénu.

Údržba bazénové technologie

Bazénová technologietaktéž vyžaduje kvalitní údržbu. Vyčistěte alespoň filtry a hadice. Pokud je součástí vody i sůl do bazénu, nezapomeňte ani na zbavení uklizení veškerých nečistot. Po vypuštění vody se sůl do bazénů může zachytit nejen v bazénu, ale i celé filtrační soustavě.

Pokud plánujete příští rok napustit novou vodu, můžete k vyčištění vnitřních prostor bazénu využít zbytky té staré. Obecně se udává, že přes zimu byste v zapuštěných bazénech měli nechat trošku vody. Většinu ale raději vypusťte. Po opadnutí mrazů byste totiž mohli zjistit, že vás tento experiment vyšel opravdu draho.

Několik tipů na závěr

  • při čištění využijte přípravek pro zazimování bazénu zpomalující (zastavující) růst řas,
  • nadzemní bazény raději vypusťte a skliďte,
  • z bazénové technologie a hadic vypusťte veškerou vodu.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..