Jak vybrat spořící účet?


Jak vybrat spořící účet?
Jak vybrat spořící účet?

V dnešní době se banky předhánějí, aby nabídly co nejvýhodnější finanční služby, pokud možno každému na míru. Řada z nich nabízí také spořicí účet, který můžete využít pro pravidelné i nepravidelné spoření či ukládání peněz, které momentálně nepotřebujete. Záleží jen na Vás jak často a kolik budete ukládat. Výhodou je, že v případě potřeby, budete mít potřebnou finanční rezervu, po které můžete sáhnout, pokud se Vám třeba porouchá pračka či televize, nebo když Vás napadne jet nečekaně na dovolenou a nechce se Vám jí platit z peněz, které máte na daný měsíc třeba na jídlo.


  • Aktuálně nabízejí banky asi 18 spořicích účtů, jejichž úroková sazba se pohybuje zhruba kolem 1%.
  • Jednou z výhod, které tyto účty mají je, že peníze, které na ně vložíte, jsou ze zákona pojištěné (stejné pojištění platí i pro vložené peníze na běžných účtech) a to v plné výši, tedy 100 % vkladu).
  • Maximální možná výše náhrady, která může být vyplacena je 100 tisíc EUR (platí na jednoho klienta u jedné banky).
  • Banky umožňují (aspoň ve většině případů) vybrat jakoukoliv částku a to kdykoliv potřebujete, aniž by hrozila nějaká sankce.
  • Při zakládání spořicího účtu si promyslete, jestli vložíte peníze jen jednorázově, nebo s nimi budete chtít pravidelně hospodařit.
  • Ke spořicímu účtu si lze zřídit internetové bankovnictví a platební kartu.
  • Některé banky nabízí zdarma přeposílání peněz mezi účty, ale také výběry z bankomatu.
  • Není na škodu, když si svůj spořící a běžný účet spojíte v jedno. Banka totiž často nabízí výhodnější balíčky služeb (zvýhodněná půjčka, nižší poplatek za správu a vedení účtu, a podobně).

Rozhodnete-li se spořicí účet pořídit, pak si tyto jednotlivé body promyslete a vyberte si u některé z bank takovou nabídku, která Vám bude plně vyhovovat, či si jí necháte sestavit přímo na míru, stačí se jen dobře rozhodnout a vybrat ten nejlepší.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..