Jak vyčistit domácnost před svátky rychle a efektivně

Vánoční úklid se někdy zdá náročný časově i fyzicky. Mnoha lidem způsobuje zbytečný stres a starosti. Ne vždy tomu tak musí být. Zpříjemněte si úklid před svátky díky těmto jednoduchým trikům. Přečtěte si, jak na to.

Vytvořte si seznam úkolů

Napište si seznam úkolů a usnadněte si úklid hned na začátku. Projeďte všechny místnosti v domě a rozmyslete si, co potřebujete uklidit. Úkoly můžete rozdělit také do různých kategorií, nebo podle místností.

Abyste na nic nezapomněli, určete si priority. V jakém pořadí budete domácnost uklízet? Nebojte se poprosit o pomoc ostatní. Z úklidu může být i skvělá rodinná aktivita, která je nejen efektivní, ale i zábavná.

Čeká vás velký a důkladný úklid? Rozdělte si úkoly na více dní a částí. Například – jeden den se věnujte kuchyni a spíži, druhý den ložnici a šatnám a tak dále. Díky tomu se vyhnete přetížení a můžete se věnovat každé místnosti a nábytku.

Nenechávejte si úklid na poslední chvíli

Stává se vám, že před úklidem prokrastinujete? Jednou za čas se s tím setká každý. Avšak čas rychle ubíhá a před svátky bývá náš kalendář nonstop přeplněn.

Začněte s úklidem co nejdříve – alespoň týden nebo dva před svátky. To vám pomůže vyhnout se stresu. Na konci se budete těšit z pěkně uklizeného domova, ve kterém uvítáte své hosty a rodinu.

Ušetřete čas a energii kvalitními prostředky

Abyste při úklidu byli efektivní a nemuseli vše dělat na dvakrát, pořiďte si kvalitní čisticí prostředky. Při výběru myslete na jednotlivá místa, která potřebujete v domácnosti uklidit a vyčistit.

K vyčištění kuchyně použijte čisticí prostředky určené k odstranění mastnoty a špíny. Věnujte se hlavně spotřebičům a odstranění vodního kamene. Vyčistit můžete také ucpané odpadní trubky a odtoky.

Nejúčinnější čistič wc, díky kterému odstraníte všechny nánosy vodního kamene je HG extra silný gelový čistič na toalety. Hodit se vám bude také účinný HG tekutý čistič odpadů, se kterým jednoduše uvolníte všechny odpadní trubky.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..