Jak vyčistit troubu?

Jak vyčistit troubu?

Čištění trouby je důležitou údržbovou činností, která pomáhá odstranit zbytky potravin a mastnot, zabraňuje nežádoucím pachům a udržuje troubu v dobrém stavu. Zde je několik kroků, jak vyčistit troubu:

 1. Vypněte troubu: Nejprve se ujistěte, že je trouba úplně vypnutá a chlazená.
 2. Odstraňte odnímatelné části: Vyjmete-li je, vyjměte odnímatelné části, jako jsou plechy, mřížky, a další, které lze snadno vyjmout. Tyto části můžete umýt samostatně.
 3. Odstranění volných zbytků: Odeberte větší kusy potravin nebo zbytky, které můžete snadno dosáhnout. Použijte kartáč nebo hadřík.
 4. Přírodní čističe:
  • Pára: Předehřejte troubu na nízkou teplotu a vložte misku s vodou a citronovou šťávou. Pára pomůže rozpustit usazeniny na stěnách trouby.
  • Soda a ocet: Vytvořte pastu smícháním jedné části jedlé sody s vodou nebo octem. Tuto pastu naneste na špinavé oblasti a nechte působit asi 15-20 minut. Poté otřete hadříkem nebo houbou.
 5. Čištění vnitřku trouby: Očistěte vnitřek trouby hadříkem nebo houbou navlhčeným čisticím roztokem. Pokud máte skvrny, které jsou obtížné odstranit, můžete použít jemnou ocelovou vlnu nebo sklokeramický čistič, ale buďte opatrní, abyste nepoškodili povrch.
 6. Čištění těsnění dveří: Očistěte těsnění dveří hadříkem nebo houbou navlhčeným čisticím roztokem. Zkontrolujte, zda nejsou žádné nečistoty nebo zbytky.
 7. Vyčištění odnímatelných částí: Pokud jste vyjali odnímatelné části, očistěte je podle pokynů výrobce. Mnoho z nich lze umýt v myčce na nádobí.
 8. Čištění vnější části: Pokud je vnější část trouby špinavá, očistěte ji hadříkem nebo houbou navlhčeným čisticím roztokem.
 9. Očistění filtrů odvětrání (pokud existují): Pokud vaše trouba má filtry odvětrání, zkontrolujte je a vyčistěte podle návodu výrobce.
 10. Vymazání zbytků a zápachů: Abyste se zbavili nežádoucích zápachů, můžete v troubě při nízké teplotě zahřát misku s vodou a octem nebo citronovou šťávou.

Vždy se řiďte pokyny výrobce trouby a čisticích prostředků. Dbejte na bezpečnost a vyhněte se používání agresivních chemikálií, které by mohly poškodit povrch nebo zanechat nebezpečné zbytky.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..