Jak vypěstovat zázvor?

Jak vypěstovat zázvor?

Jak vypěstovat zázvor?

Zázvor je díky svým léčivým účinkům oblíbený zejména při chřipce a nachlazení, ale také při různých žaludečních problémech. Doporučená denní dávka je zhruba půl gramu za den.

Jestli jste fanoušky zázvoru a rádi si doma pěstujete všechno možné, můžete si ho zkusit klidně vypěstovat, není to totiž nic těžkého, ba právě naopak. je to naprosto snadné. Zázvor se pěstuje jako klasická pokojová rostlinka, protože není nijak náročný. Výhodou je, že se množí pomocí rozrůstajících se oddenků, takže Vám bohatě bude stačit, když si koupíte čerstvý zázvor v obchodě a využijete ho k počátku pěstování. Důležité je, aby oddenek, na němž jsou vidět pupeny, nebyl seschlý.


Jak postupovat?

  • Připravte si květináč, který do 2/3 naplníte substrátem smíchaným s rašelinou.
  • Na substrát dejte kousek oddenku zázvoru tak, aby byly pupeny směrem nahoru.
  • Oddenek zasypte dalším substrátem a rašelinou, aby byl celý zakrytý a nečouhal ven.
  • Postavte květináč na takové místo, kde bude dostatek tepla a slunce. Je nutné, aby byla půda stále vlhká.

Zhruba do 2 až 3 týdnu Vám oddenek vyklíčí. Rostlinka pak roste velmi rychle. Za několik měsíců Vám začne usychat, nemusíte se bát, to je právě v pořádku. To je totiž známka toho, že můžete oddenek vyndat, větší část odkrojit a využít dle potřeby. Zbytek oddenku můžete znovu zasadit stejně jako předtím a čekat na další úrodu. Tímto způsobem lze zázvor pěstovat po mnoho let. Jediné, čeho nedosáhnete, je květ, protože v našich podmínkách kvete jen opravdu výjimečně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..