Jak vyrobit domácí tělové mléko?


Jak vyrobit domácí tělové mléko?
Jak vyrobit domácí tělové mléko?

 Občas se stane, že některé kupované tělové mléko může vyvolat alergickou reakci, kterou vyvolá některá ze složek, jež mléko obsahuje. Není proto na škodu, si takové mléko vyrobit doma z dostupných surovin, které jsou běžně k sehnání v obchodech. Navíc budete na 100% vědět, co mléko vlastně obsahuje. Domácí mléka zajistí, že Vaše pleť bude jemná, hebká a velmi příjemná na dotek. Zbavíte se nevzhledných suchých šupinek a pleť bude zářit jako dřív.


Co budete potřebovat?

  • 100 ml destilované vody
  • 30 ml oleje z vinných zrníček
  • 25 g včelího vosku
  • 10 kapek extraktu z rozmarýnu
  • 20 kapek esenciálního oleje (vůně záleží na Vás, podle toho, co máte rádi)

Do hrnce dejte včelí vosk, nechte rozpustit, přidejte olej z vinných semínek, promíchejte a přelijte do nějaké vyšší nádoby. Nechte vychladnout při pokojové teplotě. Je důležité, aby měly všechny použité suroviny stejnou teplotu.

V misce smíchejte destilovanou vodu, extrakt z rozmarýnu a esenciální olej. Jakmile bude mít včelí vosk s olejem pokojovou teplotu, vezměte mixér a při nízkém stupni začněte vosk mixovat. Postupně k němu přilévejte tekutou směs z misky. Vše mixujte zhruba 5 minut. Poté Vám vznikne emulze, kterou je nutné uložit v dobře uzavřené nádobě na chladné a temné místo na 6 – 7 týdnů. Pak teprve můžete směs použít jako tělové mléko.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..