Jak vyrobit skleník?


Jak vyrobit skleník?
Jak vyrobit skleník?

V dnešní době není nic jednoduší, než si vybrat hotový skleník v kterémkoliv obchodě. Na výběr je jich spousta, od malých po největší. O to větší radost však ze svého nového skleníku budete mít, pokud se pustíte do jeho výroby sami. Není to nic až tak moc složitého a ještě se u toho můžete skvěle vyřádit.  Základem je si rozmyslet, kde bude umístěn, odkud bude mít zdroj vody a hlavně aby v něm byl dostatek světla. Pojďme si teď rozebrat, jak takový skleník zvládnout, krok za krokem.

Jak na to?

  • začněte tím, že najdete místo, kde bude skleník stát. Nejlepším místem je volný prostor, na který nepadá stín stromů a není vystaveno nadměrnému větru. Chce to rovný povrch, na kterém v případě potřeby odstraníme nerovnosti. Hlavně vyberte místo, které nebude trnem v oku pro Vaše sousedy, aby jim nestínil, nebránil ve výhledu a podobně. Nezapomeňte také na velikost své zahrady, protože tomu musíte přizpůsobit velikost skleníku i nákup potřebného materiálu.
  • další co je třeba si rozmyslet je materiál, používá se buď polykarbonát či sklo. První varianta je pevnější a odolnější než sklo, na rozdíl od skla se tak snadno nerozbije, navíc má skvělé tepelné vlastnosti. Mezi další výhody patří výborná propustnost světla a delší životnost. K sehnání je dutinkový polykarbonát o síle 4, 6, 8 a 10 mm. Výhodou silnějšího polykarbonátu o mnoho lepší tepelně-izolační vlastnosti, je však nezbytné, abyste použili stabilnější konstrukci.
  • v některých případech je nutné udělat pod skleník podezdívku. Tu je třeba zapustit do země, nejlépe do hlouby 60 až 100 cm, to záleží na druhu půdy. Na skleník není nutné stavební povolení, pokud dodržíte maximální velikost plochy, kterou zabírá 40m2 a nepřesáhnete výšku 5 metrů.
  • nesmíte zapomenout na pevné dveře, jejichž velikost přizpůsobte tomu, aby byl dostatek prostoru pro průjezd kolečka či zahradního vozíku, důležité je také odvětrávání, zahrňte proto do plánku skleníku i dostatek oken k větrání, rozmyslete si, kam umístíte poličky pro odkládání věcí, jako květináčů, nůžek atd. Na konstrukci lze použít válcovaná ocel či hliníkové profily. Oba materiály mají svá plus a mínus, takže nezáleží na tom, pro který se rozhodnete, ale aby do sebe správně zapadly jednotlivé díly, aby nepodléhaly vlivům tepla a dobře těsnily.

Namalujte si plánek, podle kterého nakoupíte vše potřebné a pak už jen skleník sestavíte jako skládačku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..