Jak využít potraviny na úklid domácnosti?


Jak využít potraviny na úklid domácnosti?
Jak využít potraviny na úklid domácnosti?

Chystáte se uklízet a už Vás nebaví neustálé nakupování prostředků plných chemie? Zkuste využít něco z domácích zásob. Určitě nebudete zklamáni.

Citron

Oblíbená přísada do různých moučníků i jídel, skvěle také pomáhá na podrážděný žaludek, když po každém jídle pijete vodu s vymačkanou šťávou z citronu, poradí si také s přecpaným břichem. Navíc je to skvělá desinfekce. Co je ale hlavní, jsou jeho čistící schopnosti, díky kterým bude Vaše koupelna jako nová. Dokáže skvěle nahradit i známou Okenu!


Co můžete šťávou z citronu umýt?

  • Vanu
  • Sprchový kout
  • Umyvadlo
  • Vodovodní baterie
  • Zrcadla
  • Toaletu

Sůl

Milovníci čistícího písku zbystřete. Víte, že písek, který kupujete a tak rádi používáte je ve skutečnosti plný nežádoucí chemie? Naprosto skvěle ho nahradí obyčejná kuchyňská sůl. Je levnější a bez zbytečných chemických přísad. Navíc je možná ještě účinnější než písek. Úplně stačí, když vždy sůl nasypete na špinavé místo, necháte jí tam zhruba hodinku působit, pak lehce navlhčíte a houbičkou zlehka rozetřete. Poté stačí povrch pečlivě opláchnout a máte hotovo. Je to vyzkoušené a zaručeně to funguje.

Ocet

Mastné usazeniny ani vodní kámen nebudou mít šanci, pokud do boje proti nim vytáhnete právě ocet. Nevoní sice po fialkách, ale proti klasickým čisticím prostředkům je šetrný k životnímu prostředí a neškodí ani Vaší pokožce. Ocet je zárukou, že se Váš dům bude lesknout a zbaví Vás nežádoucích bakterií.

Jedlá soda

Vedle octa můžete na vyčištění koupelny použít i jedlou sodu. Vyrobte si z ní čistící pastu. Do misky dejte 5 lžic teplé vody a 5 lžiček jedlé sody, promíchejte a naneste na znečištěná místa. Houbičkou stačí kroužit po postižených místech a soda nečistoty odstraní. Stejnou službu Vám prokáže při odstraňování zbytku zapečeného jídla po grilování na zahradním grilu či na sporáku.

 1 komentář na Jak využít potraviny na úklid domácnosti?

  1. Dobrý den. Doplním, že jako vysoce efektivní a 100% ekologický přírodní přípravek lze použít také Borax (Tetraboritan sodný), což je zásaditá přírodní minerální sůl, která rozpouští mastnotu, dezinfikuje, bělí a odstraňuje skvrny.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..