Jak zahnat nemoci a nachlazení

Jak zahnat nemoci a nachlazení
Jak zahnat nemoci a nachlazení

Jde na vás nějaká nemoc nebo se začíná na povrch prodírat nachlazení? Nemusíte nutně sahat po běžných lécích z lékáren, stojí za zvážení a za vyzkoušení několik babských rad, na které nedaly dopustit ani naše babičky. Už jste například slyšeli o síle domácích sirupů?

Zázvor, med a cibule

Rýma, kašel, zahlenění nebo horečky. Když se začnou na povrch proplouvat první příznaky nějakého onemocnění nebo nachlazení, člověk může sáhnout po svaté trojici z přírodní lékárny. Je jí zázvor, med a cibule.

Zatímco zázvor můžeme konzumovat v podobě zázvorového sirupu, med a cibule je kombinace, která se velmi často spojuje také do sirupu. Ten sice mnoha lidem nevoní a lidé ho neradí konzumují, ale je to skvělý recept na horečku nebo kašel, který nechce odejít a stále nám znepříjemňuje život.

Kvalitní spánek

Při nachlazení, ale ani při chřipce nebo angíně bychom neměli podceňovat kvalitní spánek. Každý den se jedná o nejdůležitější činnost, kterou můžeme podniknout. Ne nadarmo jí trávíme až třetinu našeho života. Pouze díky kvalitnímu spánku se tělo dokáže maximálně zregenerovat a poprat se také s viry a bakteriemi, které tělo sužují.

Proto při nachlazení nebo nějaké nemoci dopřejte si dostatečné množství spánku. Nenechávejte si ho až na noc, ale prospěte se kdykoliv během dne. Tělo si potřebuje odpočinout a během spánku dokáže nabrat nejvíce energie.

Dostatek tekutin

Aby se vám co nejrychleji vyplavily z těla veškeré viry a bakterie, musíte doplňovat tekutiny. A nemyslí se tím alkohol, který tělo jenom dehydratuje čili působí přesně opačně, ale myslí se tím čaje, voda a další podobné tekutiny.

Čím více budete pít, tím rychleji se vám jistě podaří vyhnat bakterie a viry z vašeho (zatím ještě nemocného) těla.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..