Jak zvýšíte svůj komfort, a ještě ušetříte desítky tisíc korun za energie?

Jak zvýšíte svůj komfort, a ještě ušetříte desítky tisíc korun za energie?

Neustálé zdražování všech lidských potřeb (a hlavně energií) donutilo Čechy myslet jinak. V dnešní době už se nebojíme investovat do moderních technologií, díky nimž z dlouhodobého hlediska ušetříme balík. Jaké vychytávky vám zajistí pohodlnější a klidnější život?

Tepelné čerpadlo

Mezi nejoblíbenější technologie současnosti patří tepelná čerpadla. Toto šikovné zařízení zvládne odebírat okolní teplo ze vzduchu, vody, nebo země. Následně jej s pomocí stlačené páry převádí na zdroj energie, který posílá do vaší sítě.

Vy poté můžete danou energii použít na vytápění domácnosti, případně ohřev vody. A výsledek? Podle dostupných statistik a jednoduchých výpočtů je naprosto jasné, že ušetříte 50–70 % výdajů na tyto činnosti ročně.

Rekuperace

Když už budete plánovat tepelné čerpadlo, nezapomeňte si užít výhod rekuperace. Tento systém „chytá“ venkovní vzduch a následně ho čistí od všech zplodin, bakterií, alergenů i pevných částic. Ve finále jej pošle do vašeho domova. A co víc, v létě ho zvládne ochladit, zatímco v zimě naopak ohřát.

Podlahové vytápění

Pořádné úspory a vyšší komfort vám zajistí také podlahové vytápění. To se dá připojit na tepelné čerpadlo. Díky této symbióze a rovnoměrnému vytápění pracuje mnohem levněji než konvenční zařízení. Je přitom schované pod podlahou, takže nijak nenarušuje vzhled interiérů.

Nezapomeňte na dotace

V současnosti ještě stále můžete využít zajímavých dotací na zmíněné technologie. Jak? Podívejte se na webové stránky odborníků ze společnosti Centrum tepelných čerpadel. Tato firma instaluje několik druhů moderních technologií, díky nimž získáte desítky let úspor.

Ještě před zahájením spolupráce vás samozřejmě informuje o tom, na jak velkou dotaci máte nárok a jak vše vyřídíte raz dva.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..