Jaké účinky má jóga?

Jaké účinky má jóga?

Jaké účinky má jóga?

Pokud nám chybí životní energie, můžeme zkusit tradiční indické cvičení. Jóga je učení, jež sahá daleko do historie. Vede ke sjednocení duše, těla i mysli. Každý, kdo touží po harmonii, zdraví a větší životní energii, by měl zvolit právě jógu.

Mysl a tělo

Tímto cvičením si odblokujete emoce, zlepšíte svůj zdravotní stav a očistíte své tělo. Pomáhá také s nalezením duševní rovnováhy a dává šanci být sama sebou. Jóga se cvičí v pozicích, tzv. asánách, kdy každá z nich má určitý specifický vliv, jak po fyzické, tak psychické stránce.


  • Principem je provádět různé pozice a to rychle za sebou, aby se v těle vytvářelo teplo a tím se zlepšila cirkulace energie v těle. Můžete pozice střídat i pomaleji, čímž zvýšíte svou sílu i odolnost.
  • Vedle pozic je také důležité meditovat, správně dýchat a udržovat životní styl. Existuje množství center, kde se můžete zapsat na kurzy jógy a začít.

Kdo může cvičit

Jóga je pro všechny, bez rozdílu věku, pohlaví či fyzické zdatnosti. Cvičit může i ten, kdo má zdravotní problémy, pokud se na to cítí, je však vždy nutné upozornit lektora, jak na tom s Vaším zdravotním stavem jste. Vždy je lepší cvičit ve skupině, kde na Vás dohlíží cvičitel a poradí Vám, když děláte chyby, abyste všechny pozice zvládli správně a využili jógu do posledního puntíku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.