Konopná mast – jednoduchý recept


Konopná mast - jednoduchý recept
Konopná mast – jednoduchý recept

Konopné masti jsou naší pokožce velice prospěšné. Díky aktivním složkám konopí působí protizánětlivě a hojivě, potlačuje bolest a uvolňuje svalové napětí. Mast je vhodné používat na jizvy, kožní ekzémy, lupénku, atopické ekzémy, bércové vředy, opary, nehtové plísně a podobně.

V tomto článku si popíšeme velice jednoduchý recept na domácí konopnou mast, která má velké využití.

Konopná mast - jednoduchý receptBudeme potřebovat:

1 kilo lékařské vazelíny, 0,75 l usušených konopných listů a květenství, velký hrnec, jemné plátno, sklenice nebo kelímky s víčky.










Postup přípravy:

Vazelínu v hrnci rozpustíme, neměla by však přesáhnout teplotu 80°C. Do takto připravené vazelíny přidáme na jemno rozemnutou rostlinu. Můžeme také rostlinu zašít do gázového nebo bavlněného sáčku a takto ji nechat v rozehřáté vazelíně louhovat zhruba 3 hodiny. Po této době louhovaní necháme vazelínu ztuhnout a odložíme ji na chladné a temné místo alespoň na týden.

Po týdnu vazelínu opět roztopíme na 80°C a udržujeme ji takto zhruba dvě hodiny a opakujeme proces louhování. Následně necháme mast odležet na 4 týdny. Po této době mast naposled roztopíme a přes jemné plátno pevný materiál scedíme.

Ještě teplou mast plníme do připravených skleniček nebo kelímků, které skladujeme nejlépe v chladu a temnu.

TIP: mast na výron kotníku

 



1 komentář na Konopná mast – jednoduchý recept

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..