Které nádobí nepatří do myčky?

Které nádobí nepatří do myčky?

Které nádobí nepatří do myčky?

Myčka nádobí je oblíbený spotřebič, který si našel cestu do mnoha moderních domácností.  Myčka vás zbaví povinnosti neustálého ručního mytí nádobí a ještě ušetříte spoustu vody, která během toho zbytečně odteče.

Když už se jednou pro zakoupení myčky rozhodnete, musíte si pamatovat, že ne každé nádobí je do myčky shodné. Některé druhy se mohou poškodit, jiné klidně uškodí samotné myčce.

Dřevěné nádobí

Jakékoliv nádobí ze dřeva je do myčky zcela nevhodné. Vařečka se vám zkroutí, dřevěné prkénko se dokonce může rozpadnout, pokud je složeno z více dílů. Proto nádobí ze dřeva je pro myčku tabu.

Malovaný porcelán

Máte sbírku porcelánových hrnků, talířů atd., které zdobí krásné malované obrázky a také zlaté proužky na okrajích? Po vložení do myčky a skončení mycího cyklu po nich nebude ani památky.


Lis na česnek

Nejjednodušší je ho vyčistit ručně, jako pomůcka je dobré párátko, úzká špejle nebo tvrdší kuchyňské kartáčky. Pak už jen stačí rychle opláchnout pod proudem horké vody. V myčce totiž můžou kousky česneku znečistit ostatní nádobí a v některých případech dokonce ucpat myčku. Lis na česnek tedy také ne.

Termohrnky

Pravdou je, že hrnek bude po umytí v myčce sice čistý, ale většina z nich přijde o izolační vlastnosti, takže z něj bude normální hrnek.

Měděné nádobí

Bez ohledu na to, jestli jde o pánev, kastrol atd., se měděné nádobí v myčce zcela znehodnotí. Nejen, že přijde o své charakteristické vlastnosti, ale i barvu.

Kuchařské a profi nože

Když se špatně umístí, můžou poškodit myčku. Ta je navíc otupí, a pokud mají dřevěnou rukojeť, často se stane, že se jednoduše oddělí od samotné čepele a budou zralé na vyhození.

Láhve a sklenice se štítky

Jakmile vložíte láhve nebo sklenice, na kterých jsou papírové štítky, ty se z nich sloupnou a jednoduše jí ucpou. Poškození může být závažnější tehdy, je-li na štítcích zbytek lepidla.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..