Které zdravé potraviny mohou způsobit zdravotní problémy?


Které zdravé potraviny mohou způsobit zdravotní problémy?
Které zdravé potraviny mohou způsobit zdravotní problémy?

Přestože stále ze všech stran slyšíme, že by měl náš jídelníček obsahovat pouze zdravé potraviny, ne všechny jsou vhodné pro každého. Existují i ty druhy zdravých potravin, které mohou některým jedincům způsobit různé zdravotní či zažívací problémy.

Zelený čaj

Těší se velké oblibě, neboť má velmi blahodárný vliv na náš organismus. Pomáhá se snižováním krevního tlaku, funguje jako prevence proti některým formám rakoviny a zároveň podporuje správné fungování metabolismu. Obsahuje však kofein, který mnoha lidem způsobuje bolest žaludku. V takovém případě přejděte raději na mátový, heřmánkový nebo jiný bylinný čaj.

Mandlové mléko

Tento druh mléka je vyhledávané zejména kvůli nízkému obsahu nasycených mastných tuků a také cholesterolu. Často je používáno jako alternativa klasického kravského mléka. Mandlové mléko bývá některými výrobci zahušťováno produktem z mořských řas, což často způsobuje problémy se zažíváním, včetně nepříjemného zánětlivého onemocnění střev. Nezapomínejte proto kontrolovat etikety. Pokud chcete problémům předejít, vyrobte si rostlinné mléko doma.


Výrobky bez cukru

Spousta lidí konzumuje tzv. sladkosti bez cukru, které většinou nechutnají nijak valně, a hlavně jim po nich není nejlépe. To mohou způsobovat cukerné alkoholy, což jsou přírodní látky sladké chuti, jež mají vzhledem k sacharóze nižší sladivost. Bohužel je pro spoustu jedinců obtížné tyto složky strávit. Mohou za to, že bakterie v našich střevech kvasí a způsobují plynatost, nadýmání a velké nepohodlí.

Mléčné výrobky

Mnoho lidí nemá enzym, který je potřeba na trávení laktázy, což je cukr obsažený v mléce. Od toho se také odvíjí intolerance laktózy, která postihuje miliony lidí po celém světě. Nemusíte však trpět nesnášenlivostí mléčných výrobků a přesto se vám může stát, že vám nebude po jejich konzumaci dobře. Když se totiž do těla dostane větší množství mléčných výrobků, stává se, že dojde k záměně trávení a to pak probíhá místo v žaludku až v tlustém střevě. Výsledkem pak bývá nadměrná plynatost a také průjem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..