Maturitní večírek: Na co nezapomenout a jaký zvolit oděv?

Maturitní večírek: Na co nezapomenout a jaký zvolit oděv?

Maturitní ples je pro mnohé středoškoláky prvním plesem vůbec. I pokud to tak není, je to jedna z nejvýznamnějších akcí v životě. Na maturák se vzpomíná celý život a chce se proto na něj náležitě připravit. Nutné je pořádně naplánovat samotný ples po stránce organizace. Důležité je se rovněž vhodně obléct.

Maturitní šerpa je jedinečnou vzpomínkou na maturitní ples

S maturitním plesem mohou být spojeny různé upomínkové předměty. Ale tím nejoblíbenějším je maturitní šerpa. Maturitní šerpy se nabízí z taftu, z efektních třpytivých materiálů, ale též atlasové, které jsou nejluxusnější. Barva šerpy je jen na vás. Vyberte si, jakou barvou ošerpujete právě svoji maturitní třídu. Na šerpu si též vyberte písmo. Vhodné je zdobnější, i to moderní.

Maturitní stužky

Ve stejné barvě jako šerpa se hodí zvolit i maturitní stužky. Moderní maturitní stužky jsou vlastně dvojstužky, případně trojstužky. Kombinovat je tedy lze i ve více barvách. Maturita na míru s.r.o. (s webovými stránkami Myprom.cz), specialista na vše pro maturitní plesy, dokáže maturitní stužky nabídnout v až 12 000 barvách. Takže si určitě vyberete. Vyrábí se z atlasové či taftové stuhy.

Nezapomeňte připravit parádní focení

Přestože dnes fotí každý, protože fotoaparát v mobilním telefonu je naprostým standardem, je důležité mít pro focení maturitního večírku i profi fotografa. Fotograf na maturitní ples prostě patří. Stejně tak profesionálně by mělo být zajištěno natáčení plesu. I to vám ve firmě Maturita na míru zajistí.

Nechte si však vytvořit i parádní fotostěnu

Koho by nebavilo vyšpulit rty u fotostěny, či se předvést s nějakou tou rekvizitou? Fotostěny jsou v kurzu a vhodné je zajistit si je i na maturiťák. Vyfotíte se se spolužáky, se svým doprovodem, s rodiči i s učiteli. Nechte si připravit parádní fotostěnu, u které vzniknou doslova kultovní fotografie.

Jak se obléct na maturitní ples?

Konečně mužem

Pro kluky, po maturitě již spíš pro mladé muže, je právě maturita a maturitní ples obvykle první příležitostí obléct si oblek. Mnohdy pak mladé muže doprovází tento maturitní oblek několik let. Měl by být jednobarevný, ideálně v dobře padnoucím slim střihu. Do obleku patří košile s kravatou, nebo vhodný typ košile s motýlkem. Nezapomeňme na naleštěné elegantní šněrovací polobotky.

Dívčí šaty na maturitní ples – to je plánování jako na svatbu

U holek je výběr šatů na maturitní ples rozhodně větším plánováním. Povolena je jakákoliv barva, šaty by však měly odpovídat velké večerní. Proto jsou vhodné dlouhé šaty precizního střihu, sluší jim odhalená ramena nebo záda. Délka šatů by neměla bránit v tanci, ani by nemělo hrozit, že si je natrhneme podpatkem. K šatům patří lodičky na podpatku. Nesmíme zapomenout ani na vhodný účes. Prostovlasý není zcela dostatečným a lepší je zvolit společenský účes s vypnutými vlasy do drdolu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..