Nárokový balík, co znamená?

Nárokový balík, co znamená?
Nárokový balík, co znamená?

Balíky do vězení mají svá specifická pravidla. Zejména pokud se jedná o nárokový balík, je jeho obsah přímo limitován a jasně definován. Co se nesmí posílat?

Co je nárokový balík a jak často je možné jej poslat

Nárokový balík je zásilka, kterou mohou osoby ve vazbě přijmout jednou za tři měsíce. Osoby ve výkonu trestu mají na balík do vězení nárok jednou za půl roku. Vždy se vězni vystavuje takzvaná balíčenka, která umožňuje zaslání věcí přímo do věznice. Na nárokový balík mají nárok skutečně všichni. Jeho obsah je ale limitován. Některé věci posílat přímo nesmíte.

Co se nesmí posílat v nárokovém balíku do vězení

Některé věci jsou přímo zakázány a v nárokovém balíku se nesmí objevit. Jedná se tak samozřejmě o alkohol nebo omamné a psychotropní látky. Pokud budou do balíku drogy umístěny, vězeň z toho bude mít velmi vážné kázeňské důsledky. Posílat se nesmí ani léky nebo nekolkované tabákové výrobky. Do balíku do vězení nepatří ani tabákové výrobky, na kterých je jiný než český kolek. Samozřejmě zbraně, nože nebo jiné ostré předměty budou zabaveny vězeňskou službou, k vězni se nikdy nedostanou. Do balíku nepatří ani nic, co by obsahovalo skleněný obal.

Jak je to s posíláním financí do vězení

Ani finance se v balíku objevit nesmí. Opět by to znamenalo jen kázeňský postih pro zadrženou osobu. Finance ale samozřejmě do vězení posílat můžete, pouze musíte zvolit jinou formu. Každé nápravné zařízení zveřejňuje možnost, jakou je možno vězňům finance zasílat. Jedná se tak nejčastěji o převod financí přímo na účet banky. Ten je potřeba pro správnou identifikaci označit rodným číslem vězně, nebo jiným specifickým symbolem. Vždy je potřeba se domluvit s konkrétním zařízením, jaká v něm panují pravidla.

Balíky do vězení mohou obsahovat pouze povolené prvky. Některé věci jsou zde přímo zakázány. Místo přilepšení vězni byste jej mohli v případě zaslání zakázaných věcí vystavit dalšímu postihu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..