Několik způsobů, jak zachránit poničené brýle


Několik způsobů, jak zachránit poničené brýle
Několik způsobů, jak zachránit poničené brýle

Škrábance na brýlích kazí jejich estetiku a zhoršují vaši viditelnost. Kromě toho mohou dokonce unavit váš zrak a způsobit bolesti hlavy. Pro profesionální opravy však nemusíte kontaktovat odborníky. Existuje několik jednoduchých metod, jak je obnovit a zbavit se škrábanců doma.

Jedlá soda a voda

Tato metoda ušetří váš rozpočet a ukázala se jako velmi efektivní. Rozpusťte 1 polévkovou lžíci jedlé sody ve 1 polévkové lžíci vody a směs vetřete do rýh. Poté čočky omyjte vodou a otřete hadříkem z mikrovlákna.

Čistič na sklo

Tato kapalina dokonale odpuzuje vlhkost a vyrovnává drobné nerovnosti. Mimochodem, brýle s ním opravené se méně zamlžují. Jednoduše naneste malé množství čisticího prostředku na čočky a poté je krouživými pohyby otřete hadříkem.

Čistič monitoru

Lidé v servisu počítačů jej často používají k obnovení výkonu počítačových disků. Odstranění drobných škod je hlavním úkolem tohoto nástroje. Díky tomu je ideální pro brýle. Naneste na čočky tekutinu a poté povrch otřete měkkým čistým hadříkem.

Neabrazivní zubní pasta

Naneste malé množství pasty na prst a třepejte jej kruhovým pohybem na škrábance. Poté škrábance otřete čistou utěrkou. Pokud jsou škrábance příliš hluboké, musíte postup opakovat 3 až 5krát.

Leštidlo na dřevo a vazelína

Abyste se zbavili škrábanců, jednoduše si je nastříkejte na brýle. Poté můžete vzít nějakou vazelínu a otřít s ní problémový povrch. Škrábance by měly být méně nápadné.


Vosk

Třete škrábance krouživými pohyby, dokud poškození nezmizí. Cokoli, co na povrchu zůstane, můžete vyčistit měkkým hadříkem nebo kouskem bavlny.

Čirý lak na nehty

Tato metoda vyžaduje přesnost a jemnou ruku. Mírně namočte párátko do laku a poté ho naneste na škrábance. Pamatujte, že lak by neměl být silný, jinak vyschne, než jej rovnoměrně rozetřete po povrchu. Počkejte, až je lak zcela suchý. 

Ocet a jedlá soda

Chcete-li se zbavit malých škrábanců, smíchejte 1 lžíci jedlé sody a 1 lžičku octa. Směs vtírejte do škrábanců, poté opláchněte vodou a otřete měkkým ubrouskem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..