Některé druhy rostlin odpuzují komáry. Zasaďte je na své zahradě


Některé druhy rostlin odpuzují komáry. Zasaďte je na své zahradě
Některé druhy rostlin odpuzují komáry. Zasaďte je na své zahradě

Kousnutí komárem je nejen otravné, ale také představuje určité zdravotní riziko.

Komáry přitahuje vůně oxidu uhličitého a dalších lákavých vůní, které vydáváme. Naštěstí existují vůně, které lze použít k udržení komárů ve značné vzdálenosti, bez použití chemikálií.

Levandule

Příjemná vůně levandule je komáry vnímána jako urážlivá. Jako další bonus má levandule také antifungální a antiseptické vlastnosti. Můžete ji zasadit do zahrady nebo do květináče poblíž dveří a oken. Pro ještě lepší ochranu si květy otírejte o pokožku, aby se uvolnily její oleje.

Muškáty

Příjemná vůně levandule je komáry vnímána jako urážlivá . Jako další bonus má levandule také antifungální a antiseptické vlastnosti. Můžete ji zasadit do zahrady nebo do květináče poblíž dveří a oken. Pro ještě lepší ochranu si květy otírejte o pokožku, aby se uvolnily její oleje.


Rozmarýn

Tato rostlina se běžně používá k aromatizaci pokrmů, ale její dřevitá vůně je také účinná při odpuzování komárů, můr a mušek na uzdě. Rozmarýn je také skvělý, když si chcete užít nějaký čas u ohně bez boje s komáry. Stačí dát pár listů rozmarýnu do ohně a vůně, kterou produkuje, udrží nepříjemné komáry pryč.

Bazalka

Bazalka není jen chutná bylina, kterou můžete použít k dochucení svého oblíbeného italského jídla, ale také praktický přírodní repelent proti komárům. Kvůli pronikavému zápachu vycházejícímu z jeho listů se komáři k němu raději nepřiblíží. 

Šanta kočičí

Nejen, že vám vaše domácí kočka poděkuje za to, že máte na své zahradě catnip, ale také si budete moci užít procházky po vaší zahradě, aniž byste dostali otravné kousnutí komárem.

Měsíček lékařský

Měsíček je snadno pěstovatelná květiny, která obsahují thiofeny, sloučeninu s vlastnostmi odpuzujícími hmyz. Jsou účinné při odrazování od komárů, mšic, brouků a jiného hmyzu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..