Období sklizně je už za námi. Jak ale uložit potraviny, aby bylo možné je bezpečně a hygienicky transportovat a uskladnit?

Období sklizně je už za námi. Jak ale uložit potraviny, aby bylo možné je bezpečně a hygienicky transportovat a uskladnit?

Období sklizně je už za námi. Jak ale uložit potraviny, aby bylo možné je bezpečně a hygienicky transportovat a uskladnit?

Potravinářský průmysl se vyznačuje velmi specifickými potřebami, které korespondují s tím, jak je s potravinami zacházeno a na co vše se nesmí při jejich transportu a uskladnění zapomenout. Klíčovou roli v této oblasti mohou hrát plastové přepravky a kontejnery.

Na jejich spolehlivost jsou kladeny vysoké nároky, především pak na 100% bezpečnost, snadnou údržbu, hygienu a jednoduchou skladovatelnost a stohovatelnost. Do plastové přepravky je možné uložit všechny druhy potravin, ať se již jedná zeleninu nebo ovoce, nebo o maso, drůbež, ryby, mléko a mléčné produkty, pečivo.
Všechny tyto požadavky splňují plastové přepravky a kontejnery od společnosti Schoeller Allibert, která jako evropský lídr v oblasti plastových obalů vyvinula procesní a logistická řešení, která jsou plně kompatibilní se systémy vysokorychlostních dopravních pásů a automatizovaného skladování. Samozřejmostí jsou poté certifikace přepravek pro kontakt s potravinami.

Široký sortiment produktů

V nabídce naleznete klasické přepravky i specializované kontejnery. Samozřejmostí jsou kompatibilní plastové palety a přepravní vozíky pro snadnou manipulaci. Pro potravinářský průmysl jsou ideální stohovatelné a skládací přepravky typu Bicolor a Maxinest, IBC kontejnery na tekuté produkty nebo tzv. BigBoxy, které vynikají svou bytelností a odolností. Navíc je možné v nich převážet i velmi těžké náklady. S těmito produkty jsou plně kompatibilní plastové palety H1, které jsou vysoce hygienické díky speciálnímu povrchu. Dalším oblíbeným produktem jsou plastové kontejnery produktové řady Magnum, které vynikají především kvalitním zpracováním a vysokou nosností až 750 kg na jeden kontejner v závislosti na zvoleném typu kontejneru. Hladké stěny zajišťují jednoduchou údržbu, jednoduché složení a skladování zase úsporu místa a nákladů na dopravu. Ideální na přepravu velkého množství produktů nebo jejich skladování. Každý z jednotlivých produktů je navržen tak, aby zvyšoval účinnost logistických procesů a pomohl snižovat náklady.

Hlavní výhody plastových obalů

Nespornou výhodou plastových přepravek společnosti Schoeller Allibert je jednoznačně jejich nosnost, kdy přestože jsou velmi lehké a skladné, umožňují ukládat do regálů těžký náklad a poté je skladovat do velkých výšek, čímž se ušetří mnoho místa, které je možné využít pro další přepravky. Všechny obaly mohou být opatřeny zabudovanými RFID tagy a čárovými kódy.

Opakované použití a recyklace

Všechny plastové přepravky jsou vhodné pro opakované použití. Odpadá tak nutnost pořizovat neustále nové obaly, jako je tomu například u obalů papírových. A pokud již nějaká plastová přepravka dojde ke konci svého životního cyklu, je možné při větším objemu zajistit také jejich recyklaci.
Není tedy nic jednoduššího, než požádat o individuální objednávku. Společnost Schoeller Allibert vám ráda vypracuje analýzu nákladů a nabídku přesně na míruvašemu podnikání.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..