Obrazy vkusně doplní interiér a potrhnou jeho atmosféru

Obrazy vkusně doplní interiér a potrhnou jeho atmosféru
Obrazy vkusně doplní interiér a potrhnou jeho atmosféru

Ještě před pár desetiletími bychom jen marně hledali domácnost, ve které by nevisel ani jeden obraz. Přesto jsou dnes obrazy mnohdy považované za zbytečnost a lapač prachu, který jen zabírá místo na stěně. To je ovšem škoda, protože moderní obrazy a fotoobrazy na plátně vkusně doplní interiér a podtrhnou atmosféru, ve které se budete cítit příjemně a uvolněně.

Jaký motiv vybrat?

Při výběru obrazu se soustřeďte na to, jak na vás působí a jaké emoce ve vás vyvolává, ale také na to, jak je vaše domácnosti zařízená. Abstraktní obrazy se hodí do moderních interiérů. Výraznější obraz, který vás nabíjí energií, si najde své místo v obývacím pokoji všem na očích, zatímco uklidňující tvary můžete umístit do ložnice, kde vám pomohou relaxovat.

Do rustikálních interiérů skvěle zapadne obraz hory nebo obraz les, vnesou vám domů kousek přírody. Většinou působí velmi uklidňujícím dojmem, takže je můžete umístit do jakékoliv místnosti. Některé z nich ale mohou být inspirativním kouskem, který budete chtít umístit tam, kde se nejčastěji setkáváte s rodinou a přáteli.

Obrazy květy a obrazy zvířata dokonale oživí i ten nejponuřejší interiér. Hodí se ale také do dětského pokoje. A pokud žijete v moderní domácnosti zařízené v minimalistickém či industriálním duchu, doplní ho obrazy města. Podobného efektu dosáhnete, když doma rozvěsíte černobílé obrazy.

Jak obraz pověsit?

Pokud si vyberete jen jeden obraz, pozornost na něj strhnete umístěním symetricky nad komodu, stůl nebo čelo postele. Pokud obrazů vyberete více a chcete je umístit na jednu stěnu, vybírejte takové, které jsou příbuzné tématem nebo barvami. Možností, jak je nakombinovat, je spousta. Můžete je zavěsit do jedné řady, vytvořit z nich obrazec nebo, v případě abstraktních obrazů, je rozmístit nahodile. Fotoobrazy na plátně nepotřebují žádný rám, většinou mívají potištěné okraje.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..