Odstraňte zápach z vašeho domova jednoduchými způsoby


Odstraňte zápach z vašeho domova jednoduchými způsoby
Odstraňte zápach z vašeho domova jednoduchými způsoby

Ačkoliv se o svůj domov pečlivě staráte, pravidelně uklízíte, může se stát, že váš dům je provoněný jen na chvíli. Některé nepříjemné pachy se mohou zaseknout v nábytku, domácích spotřebičích, elektronice a dokonce i ve vašich vlastních matracích. Naštěstí se všechny snadno čistí pomocí běžných materiálů, které má doma téměř kdokoli.

Použijte pomerančové kůry k uvolnění příjemné vůně po celé vaší kuchyni

Vůně citrusů zlepšuje náladu a snižuje stres, a je to také ideální osvěžovač vzduchu vaší kuchyně. Osušte některé pomerančové kůry přes noc a nahřejte je přes sporák nebo zapálenou zápalkou. To okamžitě naplní vaši kuchyni příjemnou vůní, která vydrží dlouho.

Zbavte se zápachu v ledničce pomocí jedlé sody

Ve vaší ledničce se mohou hromadit různé druhy pachů. Osvěžovače ledničky většinou maskují vůni, místo aby se jí zbavily. V tomto případě funguje jedlá soda efektivněji, protože absorbuje a neutralizuje odolné pachy. Jednoduše vložte otevřenou krabici sody do ledničky a vyměňujte ji jednou za rok.

Využijte citrony a bojujte proti zápachu z mikrovlnky

Citrony jsou jen nepostradatelnými pomocníky při  čištění. Chcete-li odstranit zápach z mikrovlnky, nalijte do poloviny hrnku vodu. Rozkrojte citron na polovinu, vytlačte šťávu do mísy a vložte tam také poloviny. Nechte troubu běžet asi pět minut. Poté ještě neotvírejte dveře, ale nechte je uvnitř ještě několik minut. Poté vyjměte misku a utřete mikrovlnnou troubu.


Bylinkové potpourri k osvěžení vaší skříně

Pokud máte rádi přírodní vůně, můžete být trochu kreativnější a využít své oblíbené bylinky. Například si připravte malé látkové sáčky naplněné bylinkami, jako jsou levandule, rozmarýn, máta peprná a cedrové dřevo. Umístěte je na police skříně a každý měsíc je měňte.

Odstraňte zápach z vašeho domova jednoduchými způsoby

Proměňte role toaletního papíru v osvěžovače vzduchu

Esenciální oleje se vždy hodí, když potřebujeme přinést do místnosti příjemnou vůni. Pokaždé, když si naložíte zásoby toaletního papíru, můžete do rolí přidat několik kapek oleje, který se vám líbí. A to je vše. Jednoduše vložte papír tam, kde obvykle zůstává, a užijte si příjemnou vůni, která místnost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..