Jak správně využívat klec pro psa?


Jak správně využívat klec pro psa?

Nezřídka se objevují názory lidí, že pobyt v kleci je pro psa deprimující, nevhodný a někdy dochází až k osočení z týrání zvířat. Věřte ale, že pokud se klec naučíte správně užívat, bude skvělým pomocníkem vám i vašemu psovi.

Jak vybrat správnou velikost?

Důležité je vybrat dostatečně velkou klec, aby si pes mohl udělat pohodlí, v opačném případě nebude klec komfortní. Správně by se měl pes v kleci či přepravce bez problému otočit, lehnout si i vstát. Je žádoucí znát míry vašeho psa, délka se měří od čenichu po ocas, výška od země po vršek hlavy, a nakonec je vhodné změřit také délku předních nohou.

Jakou klec vybrat?

Na trhu je velké množství klecí, z čehož si lze vybrat. Hlavním kritériem by mělo být využití, pro které klec chcete pořídit. Může se jednat o jednoduchou látkovou přepravku, kdy psa chcete odložit jen na chvíli, například v autě. Tento typ „klece“ se hodí také na výstavy, díky své nízké hmotnosti a snadné manipulaci, může však dojít k rychlejšímu poničení. Klasické jsou klece s mřížemi, které jsou většinou poměrně těžké, jsou proto vhodné do auta a především domů, když psa nechcete nechávat volně se pohybovat po bytě v době vaší nepřítomnosti. Může také dobře posloužit, pokud máte psa po operaci a musíte zajistit jeho klid.

Jak správně využívat klec pro psa?

Důležité je psa na klec naučit

Je velmi pravděpodobné, že zpočátku se vašemu miláčkovi nebude v kleci vůbec líbit. Nejjednodušší je psa zvykat od štěněte, i v jiných případech si ale pes bez problému zvykne. Je důležité mu vysvětlit, že klec se pro něj stává místem odpočinku, jeho pelíškem, nikoliv trestem či „vězením“. Naučíte-li psa vše správně, zvykne si v kleci spát a vy tak můžete být v klidu.


Klece získávají v poslední době popularitu a není divu. Skýtají množství výhod, snižují riziko vzniku nebezpečí či úrazu psa a také slouží pro pohodlí majitele. Samozřejmě je ale nutné psovi věnovat dostatek pohybu mimo klec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..