Online školení zefektivňují chod firem všech velikostí

Online školení zefektivňují chod firem všech velikostí

Vzdělávání zaměstnanců ve firmách je nezbytností, kterou v mnoha oblastech přímo nařizují právní předpisy. Jak to zvládnout s přehledem a levněji než doposud? Rozhodně zkuste pro svá školení e-learning. Ideálně jako kompletní službu, u které dostanete i kompletní dokumentaci související s online školením BOZP a PO, či dalších.

Naučte se ve firmách školit efektivněji a levněji

Přijímáte nové zaměstnance? Školíte! Přesouváte zaměstnance na jinou práci? Opět školíte! Využíváte ve velkém brigádníky? Tak to se již cítíte spíše jako vzdělávací instituce. V mnoha oblastech se navíc musí pravidelně přeškolovat i kmenoví zaměstnanci. Jak ven z tohoto kolotoče povinností a jak snížit náklady na povinná i další školení či vzdělávání zaměstnanců? Ideální formou je e-learning. Ten snižuje náklady firmám na školení, ale i na kmenové zaměstnance v personálním oddělení, kteří se musí o školení a vzdělávání zaměstnanců starat.

Online školení je praktické a levné. Firmy již nemusí organizovat drahá školení mimo firmu. Též není nutné držet školicí prostory ve firmě a zvát školitele, či vyčleňovat pro tento účel vhodné zaměstnance. Firmy přitom mohou získat kompletní přehled o proběhlých školeních pro své osobní účely i pro kontrolní úřady. To ale není vše. U některých, zákonnými předpisy vyžadovaných školení, je nutné rovněž zajistit dokumentaci. Jde o dokumentaci při školení BOZP a PO. Společnost PREVENT, která poskytuje služby v oblasti online školení, vám zajistí i ji.

Která školení jsou povinná?

Nezapomeňte na žádné povinné školení. Týká se malých, středních i velkých firem. Povinné je školení řidičů z povolání, tedy těch, kteří mají řízení vozidla jako svoji pracovní náplň. Nezapomeňte však ani na povinná školení řidičů referentů. To jsou ti, kteří v rámci plnění svých pracovních povinností řídí firemní, ale třeba i soukromé vozidlo. Povinná jsou též školení BOZP a školení požární ochrany.

Školte a vzdělávejte více

Je k prospěchu zaměstnavatele školit dobře a i nad rámec svých povinností. Řada firem využívá například kurzy první pomoci. I tato na první pohled daná záležitost se vyvíjí a je dobré v ní zaměstnance přeškolovat a neustále prohlubovat jejich dovednosti. Zaměstnavatel odpovídá za zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců na pracovišti. Proto by školení v této oblasti mělo být naprostou samozřejmostí. A nejen ve výrobních firmách.

Firma PREVENT na svých platformách INSTRUCTOR (pro menší firmy) a EDUNIO (pro velké firmy) nabízí i další školení. Umožňuje však rovněž úpravu těchto školení na míru, nebo dokonce kurzy vlastní. Ty firmám vytvoří, nebo je do platformy mohou firmy přímo vkládat a využívat tak pouze funkcionality platformy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..