Proč se bez pojištění domácnosti v dnešní době neobejdeme


Proč se bez pojištění domácnosti v dnešní době neobejdeme

Podstatou pojištění  je vyhnutí se ztrátě. Ztrátě, která obvykle přijde neočekávaně a její neočekávané vykrytí by znamenalo pro pojištěnce mimořádnou zátěž. Z toho důvodu pojištěnec raději pravidelně platí relativně malou částku, aby se možného rizika zbavil.

Rizik je přitom celá řada. Představte si například, že vlastníte malý rodinný domek se zahradou, dlouhá léta je vše v pořádku, domek vám slouží jak má, ale jednou přijde bouřka a na váš domek vám ze sousední zahrady spadne strom. Co můžete udělat? Pokud nemáte pojištění, nezbude vám zkrátka nic jiného než strom odstranit a domek opravit z vlastních prostředků.


Řešení? Pojistit se na co nejvíce relevantních rizik. Máte v okolí domu stromu, pojistěte se proti pádu stromu. Máte ve svém okolí řeku a máte strach, že by se mohla dostat ze svého přirozeného toku, pojistěte proti tomu. Obáváte se, že všechna rizika nedokážete postihnout. Objednejte si co nejkomplexnější pojištění domácnosti, takové které dokáže zahrnout skutečně velké množství rizik.

Nepojištění se pro vás může znamenat velké neočekávané výdaje, spoustu nejistoty a v mnoha případech také ztrátu možnosti se pojistit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..