Proč si raději pořídit sojovou svíčku místo té klasické?

Proč si raději pořídit sojovou svíčku místo té klasické?
Proč si raději pořídit sojovou svíčku místo té klasické?

Svíčky jsou v Česku tradicí. A to nejen při unikátních událostech, ale i během všedních dní. V tomto článku vám proto ukážeme, proč byste si raději měli pořídit svíčku sojovou.

Svíčky jsou zajímavým doplňkem nejen k výjimečným příležitostem. Provonět váš dům mohou i během všedních dní. Věděli jste ale, že nemusíte kupovat jen klasické parafínové svíčky? K dispozici jsou totiž i méně známé, ale přesto velice kvalitní sojové svíčky.

Soja krásně voní

Jak už jste se asi dovtípili, sojová svíčka je vyráběna ze sojových bobů. Už jen samotný materiál přináší velkou výhodu v tom, že je zcela zbavena všech škodlivin včetně nebezpečných sazí. Právě nulové saze pomáhají udržovat kvalitní vzduch v místnosti a zároveň ji provonět vybranou vůní, kterou s sebou vámi vybraná svíčka přináší.

Vraťme se ale ještě na chvíli k těm sazím. Právě saze jsou totiž největší výhodou sojových svíček. Zatímco klasické parafínové svíčky tímto neduhem trpí, u sojových svíček na něj můžete zapomenout. Parafínové svíčky totiž přispívají k rychlejšímu znečištění stěn a veškerého okolního prostředí. Jestliže je tedy budete používat, bude se vám v prostředí hůře dýchat a nedokážete si naplno užít jejich vůni.

Parafín škodí zdraví

Ve svíčkách z parafínu je navíc obsaženo hned několik karcinogenních látek. Agentury životního prostředí tyto látky považují za toxické. A i když jsou opravdu miniaturní, při delším vdechování mohou přispívat k vývoji nepříjemných zdravotních problémů. Především u dětí nebo důchodců trpících astmatem může později dojít k poškozování plic.

Sojove svicky jsou proto skvělou alternativou. Voní stejně příjemně, ale zároveň také ochrání vaše zdraví. Sojova svicka ani o moc víc nestojí a vydrží stejně dlouho jako ta parafínová. Její vůně si tedy budete moct užívat bez citelného finančního příplatku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..