Řada rodinných domů se potýká se zvýšenou vlhkostí zdiva. Pomoci může odborná sanace

Řada rodinných domů se potýká se zvýšenou vlhkostí zdiva. Pomoci může odborná sanace


Jako majitelé rodinného domu máte jistě zájem na tom, aby v jeho interiérech dlouhodobě panovaly ideální podmínky pro bydlení. Jedním z častých problémů, které se týkají zejména starších objektů, je zvýšená vlhkost zdí. Vyřešit se dá důkladným odborným zásahem. Existuje hned několik možností.

Podřezání zdiva

Klasikou je v dnešní době podřezání zdiva. Používá se k tomu řetězová pila, případně pak lanová diamantová pila. Druhý uvedený způsob je praktičtější, protože se dá využít u všech typů zdí, zatímco podřezání řetězovou pilou je vhodné pouze pro cihlové objekty. V obou případech dochází k vyplnění spár, jimiž doposud vlhkost do zdí pronikala.

Ke snížení vlhkosti pomůže i umělé elektromagnetické pole

Další možností je takzvaná aktivní elektroosmóza. Jde o moderní metodu, jež využívá fyzikálních jevů. Do postižených zdí jsou postupně nainstalované katody a anody, díky čemuž dojde k vytvoření elektromagnetického pole. To následně zabraňuje vzniku vlhkosti a jejímu prostupování dovnitř domu. Tato metoda je výhodná v tom, že je zapotřebí jen minimum stavebních prací. Je zároveň i rychlá a maximálně účinná.

Někdy se odborníci mohou přiklonit i k jiným alternativním způsobům. Například jde o chemickou injektáž. Do narušených oblastí se nanesou silikonové krémy, polyuretanová pryskyřice, případně jiné podobné látky, které zabrání dalšímu šíření vlhkosti.

Izolace zdiva výše uvedenými způsoby se vždy provádí odborným zásahem. I z toho důvodu, že pořízení potřebných věcí by pro majitele rodinného domu bylo zbytečně nákladnou záležitostí. U podřezávání zdiva jde navíc o náročnější stavební úpravy na objektu, takže by laik snadno mohl zdivo narušit a ohrozit stabilitu celého domu. Zruční a zkušení řemeslníci oproti tomu zajistí, že vše proběhne v pořádku a výsledek vás plně uspokojí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.