I řidič referenti musí projít profesním školením řidičů, stačí online!

I řidič referenti musí projít profesním školením řidičů, stačí online!
I řidič referenti musí projít profesním školením řidičů, stačí online!

Tytam jsou doby, kdy se školení prováděla prezenční formou. U některých to samozřejmě má své opodstatnění, například kurz první pomoci je nutné si vyzkoušet prakticky, ve většině případů je ovšem online výuka efektivnější. Třeba u školení řidičů referentů.

Řidič referent“ je pojem ze starých právních předpisů, které byly zrušeny v roce 2001. Dnešní legislativa ho prostě oficiálně nezná. Rozumí se jím ovšem zaměstnanec, který v souvislosti s plněním svých pracovních povinností řídí motorové vozidlo, přičemž řízení nemá sjednáno jako svou práci v pracovní smlouvě. Týká se to tedy zejména zaměstnanců, kteří jezdí na pracovní cesty – a je jedno, zda firemním, nebo soukromým vozidlem. Takovým musí zaměstnavatel zařídit odpovídající profesní školení řidičů, do kterých se řadí i školení určené řidičům referentům. Kde a jak školení absolvovat?

Profesní školení řidičů hravou formou

Školení řidičů na platformě INSTRUCTOR je určeno jak pro řidiče z povolání, tak pro řidiče referenty. Všichni potřebují znát ty stejné právní předpisy, pravidla silničního provozu, postupy při dopravní nehodě a zásady bezpečné a defenzivní jízdy.

S tím vším se seznámí v praktickém interaktivním kurzu, který udrží jejich pozornost. Sami se můžete podívat na demo ukázku takového školení, je to mnohem větší zábava než poslouchat živého školitele. Na závěr školení navíc každý musí absolvovat test a pak dostane certifikát o absolvování. Školení řidičů na platformě INSTRUCTOR je k dispozici v češtině i angličtině.

Jak často povinné školení řidičů absolvovat?

Zákon ukládá povinnost školení absolvovat při nástupu do práce a pak pravidelně (nejčastěji jednou ročně). Nijak ovšem nespecifikuje formu vykonání školení, ze zákona je tedy zcela možné absolvovat školení plně online.

Jednou z možností je využít online certifikované kurzy od společnosti PREVENT.  Tato firma je koordinátorem BOZP a pracovnělékařských služeb, zajišťuje dokumentaci k BOZP a PO (a dalším povinným školením), audity, poradenství i školení v těchto oblastech. Kromě toho se také školení zaměstnanců a firemnímu vzdělávání věnuje moderní online formou. Má k tomu své LMS platformy – INSTRUCTOR a EDUNIO, v nichž lze různé vzdělávací kurzy absolvovat.

LMS platforma INSTRUCTOR je určena zejména pro zákonné online školení BOZP a PO, kurzy první pomoci a zmiňované profesní školení řidičů. Hodí se spíš pro menší firmy, školit lze však také BOZP na home office, GDPR, ergonomii práce a mnoho dalšího. EDUNIO je platformou vyloženě pro firemní e-learning ve větších firmách, zaměstnavatelé si mohou dokonce vytvářet vlastní kurzy.

Zákonná školení zaměstnanců na platformě INSTRUCTOR jsou neustále aktualizovaná, takže odpovídají aktuálně platným normám. Také mají k dispozici lektorskou podporu 24/7. Celý systém online školení zaměstnanců je propracovaný, s úspěchem ho využívají tisíce organizací. Budete další?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..