Sono břicha


Sono břicha
Sono břicha

Věděli jste, že sono je vlastně zvuk? Sono, neboli ultrazvuk se používá k prozkoumání vnitřku dutiny břišní. Nejčastěji v období těhotenství.

Sono břicha je naprosto bezpečné a bezbolestné vyšetření, díky kterému se lékaři objeví všechny orgány, které máte v břiše schované a zároveň i plod, který nosíte pod svým srdcem.

Ultrazvuk sám o sobě je akustické vlnění vysoko nad hranicí, kterou je lidské ucho schopno zaslechnout a právě proto tak dobře proniká lidským tělem. Sono vysílá tyto ultrazvukové vlny do vašeho těla a jak se odráží od střev, vrací se zpět a ultrazvuk z nich vytvoří obraz, který vy můžete pozorovat na obrazovce přístroje.


Na sono břicha se chodí především v období těhotenství, aby se lékaři mohli přesvědčit, že je vaše miminko plně v pořádku a krásně se vyvíjí. Ale na sono můžete jít kdykoliv, kdy se lékaři nebude něco zdát. To znamená, že na sono břicha půjdete vždy, když si budete stěžovat na bolest, ale lékař dotekem nic neodhalí nebo kdykoliv po operaci, aby byly zkontrolovány vnitřní stehy. Nejčastěji se na sono břicha chodí při potížích s ledvinovými kameny nebo se žlučníkem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..