Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi?


Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi?
Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi?

Každý kdo si do své kuchyně či koupelny pořídí dlažbu či kachličky na jednu stranu udělá to nejlepší co může díky jednoduché údržbě, ale na druhou stranu si celkem nepříjemně naběhne, co se týče spár, které jsou mezi dlaždicemi. Dlažbu nelze samu o sobě pokládat přesně těsně vedle sebe. Mezi jednotlivými dlaždicemi je potřeba zanechat mezi, které se musí vyspárovat tmely nebo lepidlem.

Čištění spár mezi dlaždicemi může být celkem oříšek. Pokud máte tyto spáry na zdi v kuchyni nebo koupelně, potom máte práci jednodušší, protože jsou silikonované a můžete je tedy jednoduše čistit čistícími přípravky, které jsou k tomuto čištění určené. Avšak kartáčku na zuby se při této činnosti asi nevyhnete.


Spáry v dlažbě, které jsou položeny na zemi jsou o něco náročnější. Tyto spáry se sestávají ze lepidla, kterým jsou dlaždice připevněné i k zemi samotné. Na opravdu kvalitní čištění těchto spár jsou asi nejjednodušší vysokotlaké čističe. Tedy různé pumpy, které čistí bez chemie jen tlakem nebo horkou párou. Pravdou je, že nemusíte sice utrácet za drahé chemické čističe, ale na druhou stranu pořizovací náklady vysokotlakých zařízení též nejsou příliš nízké.

Výhodu určitě spatřujeme v tom, že v dnešní době jsou již vysavače, které mají tuto funkci ve své základní výbavě, a tudíž nemusíte mimo vysavače kupovat již žádné jiné zařízení na čištění spár.

Taková velmi příjemná rada pro čištění spár dlažby bez použití chemických přípravků:

Do kyblíku teplé vody (0,5l) dáme cca 5 lžic jedlé sody a rozmícháme. Potom vezmeme kartáček na zuby, namáčíme jej do připraveného roztoku a nanášíme do spár. Necháme zaschnout cca 15 minut a vše utřeme vlhkým hadříkem.

Věřte, že tímto způsobem se sice trošku nadřete, neboť se jedná o mechanické čištění, ale nemusíte používat žádnou chemii a budete se po tomto čištění cítit mnohem lépe. Uvidíte, že z celé dřiny budete mít velice dobrý pocit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..