Studentské bydlení v Brně

Studentské bydlení v Brně


V okamžiku, kdy budoucí student Masarykovy univerzity obdrží potvrzení o přijetí ke studiu, stojí před ním důležitý úkol, a to zajistit si v místě studia bydlení. Ve velké výhodě jsou přirozeně ti studenti, kteří již v Brně bydlí. Ti ostatní se musí rozhodnout, zda dají přednost pravému studentskému životu, tedy bydlení na koleji, či upřednostní větší klid na privátě. Bydlení na koleji je natolik specifické, že si ho někteří mladí nechtějí ani za nic na světě nechat ujít. Může se však stát, že jejich žádost o místo na koleji bude zamítnuta, a pak budou i oni postaveni před úkol najít si jiné bydlení.

Stanovte si jasné priority

Než se pustíte do samotného hledání vhodného bytu, sedněte si a v klidu si sepište, co do svého nového bydlení očekáváte. Ujasněte si, co je pro vás ještě přijatelné, a co už ne. Jaké otázky je teda třeba si položit?

Samostatné či sdílené bydlení

Máte rádi svůj klid, nechcete si nikomu v žádných ohledech přizpůsobovat a řešit běžné spory vyplývající ze společného soužití? Pak by se vaše pozornost měla obrátit k malým bytům. Počítejte ale s tím, že pronájem garsonky v Brně vás přijde na několik tisíc. Můžete si dovolit každý měsíc dát takový finanční obnos pouze za bydlení? Právě nižší finanční náročnost je hlavní výhodou sdíleného bydlení. Máte přátele, kteří se chystají stejně jako vy studovat v Brně? Pak se zkuste domluvit primárně s nimi. Vždy je příjemnější, jdete-li do společného bydlení s někým, koho alespoň trochu znáte. Společné koníčky, podobný způsob života jsou dobrým předpokladem poklidného soužití.

V centru nebo na okraji

Obě tyto varianty mají své plusy i minusy. Bydlení v centru vám zajistí rychlou a snadnou dostupnost nejen školy. Chcete-li si užít noční život ve velkoměstě, je pro vás hlučnější centrum to pravé. Potřebujete-li ke svému životu spíš klid a přírodu, porozhlédněte se po nabídce bydlení v okrajových částech města. Cena realit v Brně se přirozeně odvíjí od jejich umístění. Takže pokud je pro vás zásadní finanční otázka bydlení, zaměřte se na lokality vzdálenější od centra. Budete muset sice více dojíždět, ale v případě sdíleného bydlení se můžete dostat na velmi příznivou cenu za nájem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.