Trablí se zaléváním vás zbaví automatický závlahový systém!

Trablí se zaléváním vás zbaví automatický závlahový systém!

Nebaví vás zalévat? Chcete ušetřit až čtyřicet procent vody? Nebo obojí? Pořiďte si automatický závlahový systém!

Vodu ke svému životu potřebuje nejenom člověk, ale také všechny rostliny. Bez vody by život na planetě zemi skončil. Zatímco předpokladem zdraví je pravidelný pitný režim, rostlinám je třeba dopřávat pravidelnou závlahu. Jak by měla vypadat a čím vlastně zalévat?

Jak zalévat?

Zřejmě pro vás není žádnou novinkou, že k tomu, aby rostliny prospívaly, je důležité je správně zalévat. Všimněte si pojmu “správně”. I závlaha má totiž svá pravidla. Velmi suchou půdu je například třeba zavlažit jen velmi lehce. Vetší množství vody z ní totiž steče. Až poté, co se voda vsákne, je nutné ji zalít znovu.

Kdy zalévat?

Důležitá je i vhodná doba zalévání. V parných letních dnech se vyvarujte zalévání na přímém slunci. Nejenže se většina vody odpaří, ale rostliny by se také mohly spálit a onemocnět. V horku tedy zalévejte buď časně ráno (ideálně okolo šesté hodiny ranní), nebo večer (okolo deváté).

Vodu potřebuje i trávník

To se týká všech rostlin bez rozdílu. Na správné závlaze je postavena především údržba trávníku, především toho čerstvě založeného. V létě bývá nutné jej zalévat každý druhý den, při velkých vedrech ale i dvakrát denně (ráno a večer). Mějte na paměti, že pokud se čerstvě zasetému osivu nedostane dostatečného množství vody, tak zahyne. Mnohem odolnější v tomto ohledu jsou trávníky pokládané. Ty nabízí například společnost Pokládané trávníky (www.pokladanetravniky.cz).

Čím zalévat?

Nabízí se klasické konve, hadice napojené na studnu či vodovodní řád a automatický závlahový systém. S ním je spojeno hned několik výhod. V první řadě zalévá sám, takže si v létě nemusíte dávat budíka na pátou, abyste mohli zalít zahradu. Další jeho předností je rovnoměrnost závlahy, která je žádoucí především u velkých ploch, jako je zmíněný trávník, který tak bude zelený po celé své ploše. Svou roli zde však hraje i úspora vody a tedy i peněz. Automatické zalévání ve srovnáním s tím klasický skutečně ušetří až čtyřicet procent vody. Volba je zkrátka jasná, ne?
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..