Vizualizujte svoje představy o nemovitostech i existující stavby díky počítačovým technologiím

Vizualizujte svoje představy o nemovitostech i existující stavby díky počítačovým technologiím
Vizualizujte svoje představy o nemovitostech i existující stavby díky počítačovým technologiím

Moderní technologie jsou dnes už všude kolem nás a opravdu se nedá v žádném oboru pracovat na vysoké úrovni, aniž bychom s nimi nebyli dnes a denně v kontaktu. Přitom v mnoha případech mohou být takové technologie ještě mnohem více nežli jenom cestou k ulehčení povinností.

Někdy nám mohou dát takové možnosti, které jsme nikdy dříve neměli. A jednou z takových možností jsou právě i technologie digitalizace nových i existujících budov. Představte si tu možnost, že kdykoliv prezentujete návrh úprav nebo stavby nové nemovitosti, tak můžete lidem předložit opravdu důvěryhodnou realistickou vizi toho, co brzy budou mít před sebou.

Jednoduchá digitalizace budov

Pro zkušeného grafika dnes už nemusí být digitalizace objektu budov žádným problémem. Na jedné straně může vycházet z parametrů, které dostal nefocením nebo jinými technologiemi, které ještě zmíníme. Na druhé straně přitom stačí kvalitním grafikům i jenom nákres nemovitosti a ve speciálních programech, které se souhrnně označují jako CAD, může grafik udělat trojrozměrný model v ohromné kvalitě a opravdu extrémně vysokou přesností. To vše jsou neuvěřitelné a jednoduše dostupné možnosti počítačového modelování.

Přeneste rozměry budov naprostou precizností

V případě, kdy chcete naopak existující budovu přenést do grafické vizualizace, budete potřebovat rozdílné nástroje a potřeby. Zajímavým východiskem v takovém momentu může být laserové 3D skenování. To může být prováděno mnoha způsoby ze země, a dokonce i za pomoci řady dronů. Zásadní výhodou je, že trojrozměrné skenování s laserem dokáže opravdu s extrémní přesností přenést dané rozměry.

Přeneste detaily a přesný vzhled v HDR kvalitě

Pro některé účely ale nemusí být jenom trojrozměrný model s přesnými parametry vším, co budete nutně potřebovat. Jsou i takové účely, pro které se vám hodí mnohem efektivnější řešení, jakým může být stavební pasportizace objektu. Jedná se o službu, při níž dochází ke skenování panoramatických snímků interiéru i exteriéru v HDR kvalitě. A v rukou profesionálního grafika, se mohou jednoduše stát věrným obrazem nemovitosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..