Vydejte se na výlet do Hukvald

Vydejte se na výlet do Hukvald

Vydejte se na výlet do Hukvald

Počasí konečně přeje výletům, proč tedy sedět doma a sledovat oblíbené seriály, které klidně můžeme zhlédnout, až bude lít jako z konve? Pokud sluníčko láká ven, co si udělat výlet třeba do Hukvald? Hukvaldy jsou krásnou obcí ležící v okresu Frýdek-Místek. V současné době zde žijí zhruba dva tisíce obyvatel, více sem však jezdí turistů. Hukvaldy totiž v sobě skrývají mnohá zajímavá turistická lákadla, která přilákají i turisty z dalekých Čech či z ciziny. Pokud se vydáte také na výlet do Hukvald, víme o místech, které rozhodně nesmíte minout.

Pamatujte, v Hukvaldech je toho k vidění více. Vybrali jsme jen nejatraktivnější a nejčastěji vyhledávané turistické cíle, které stojí za vidění a navštívení.


Hrad Hukvaldy jako největší turistické lákadlo

Tím největším turistickým lákadlem je bezesporu hrad Hukvaldy, což je lépe řečeno zřícenina hradu, který se vypíná nad obcí. Kdysi se jednalo o jeden z nejkrásnějších hradů, který se rozprostíral po celém dlouhém hřebenu Hradního kopce. Dnes je to jedna z největších zřícenin na Moravě, kterou rozhodně nesmíte minout.

Pokud půjdete na hrad, pravděpodobně půjdete i zdejší oborou, která je také oblíbeným cílem turistů, a to hlavně díky soše lišky Bystroušky, která tu má své místo. Současná podoba je sice už třetí v pořadí, jelikož dvě předchozí podoby zloději ukradli, ovšem je to stejně krásná socha. Lišku Bystroušku najdete ve zdejší oboře proto, že už v příbězích spisovatele Rudolfa Těsnohlídka se pohybuje v lesích okolo Brna, navíc má liška Bystrouška vztah k Leoši Janáčkovi, který se s Hukvaldy neodmyslitelně pojí.

Zamiřte za exotikou do Tropic Hukvaldy

Milujete exotiku? Pak za ní zamiřte do Tropic Hukvaldy, kde za každého počasí můžete zhlédnout exotické rostliny a zvířata. Přijďte se podívat třeba na mluvící papoušky, kteří na sebe berou velkou pozornost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..