Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď

Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď

Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď

Zařizujete si nový nebo rekonstruujete stávající dům, byt či kancelář a nevíte, jak interiér vyšperkovat k dokonalosti? Pak bychom vás rádi přivedli na myšlenku pořízení luxusní fototapety, která vašemu obydlí nebo pracovnímu prostoru dodá vzrušující atmosféru velkoměsta, rozkvetlého sadu či například zámecké ložnice. Čím se od sebe navzájem odlišují jednotlivé druhy fototapet a kam se pro své zpracování a materiál nejlépe hodí papírové, vliesové, vinylové a textilní tapety na zeď?

Papírové tapety: Děti budou nadšené, aniž byste utratili „majlant“

Nejlevnější variantou jsou papírové tapety, což se však promítá i do míry jejich odolnosti. To vás ale nemusí mrzet třeba v dětském pokoji; je dopředu jisté, že vaše ratolesti z motivů autíček, rytířů a princezen rychle odrostou a interiér bude muset tak i tak brzy projít inovací. Mínusem je složitější lepení a prakticky nulová odolnost proti polití či umazání tapety.

Z prověřených produktů lze doporučit například fototapety na zeď značky KOMAR. Papírové fototapety světoznámé německé značky lze pořídit v širokém spektru motivů. Namátkou: růže, strom, květiny, květy, zvířata, moře, vodopád, západ slunce, vesmír, okno, New York, Londýn, graffiti či mapa světa.

Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď

Vliesové tapety: Elegance, kterou snadno nalepíte i sundáte

O něco dražší, avšak odolné a snadno lepitelné jsou vliesové tapety. U nich se na rozdíl od papírových lepidlo nenanáší na tapetu, ale rovnou na stěnu, což proces lepení podstatně zjednodušuje i zrychluje. Složitosti na vás nečekají ani při opačném postupu; sloupnout je můžete i za sucha a při opatrném sundání lze tapetu dokonce použít znovu někde jinde. Vliesové tapety charakterizuje prodyšnost zamezující tvoření plísně. Navíc, pokud na ně něco vylijete, stačí skvrnu otřít vlhkým hadříkem a průšvih je zažehnán. Hojné využití nachází zejména v obývacích pokojích a ložnicích.

Rovněž vliesové tapety KOMAR se stejně širokým spektrem motivů a barevných provedení – jako v případě papírových – patří mezi to nejlepší, co je na tuzemském trhu k dostání a jejich pořízením tak rozhodně neuděláte chybu.

Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď

Vinylové tapety vám zkrášlí kuchyň i další namáhané prostory

Do místností typu kuchyně, kde výrazným způsobem stoupá riziko polití fototapety, vám doporučujeme investovat více peněz a zaměřit se na vinylové tapety, které vynikají otěruvzdorností a z části poskytují i tepelnou izolaci. Případné skvrny na nich odstraníte za pomoci hadříku a jarové vody. Vinylové tapety často zdobí chodby administrativních komplexů, hotelů a jiných budov, kde dochází k extrémnímu namáhání zdí. Zmíněným výhodám oponuje jeden mínus – vinylové fototapety se lepí nelehko a jejich instalaci proto doporučujeme ponechat na starost specializovaným odborníkům.


Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď

Textilní tapety aneb luxus pro náročné

Luxusní tapety v pravém slova smyslu jsou vyráběny z textilu, který dominuje skvělou zvukovou i tepelnou izolací a rozměrovou stálostí. Textilní tapety se s ohledem na odolnost často kombinují s vliesovým podkladem či vinylovým povrchem.

Fototapety KOMAR: Prověřené zboží od německých sousedů

S narůstající oblíbeností fototapet pochopitelně narůstá i nabídka zboží na trhu. Nevíte-li, čeho se chytit a dle jakých parametrů se orientovat, doporučujeme vám zaměřit se na fototapety KOMAR z dílny renomovaného německého výrobce.

V jeho sortimentu naleznete nejen papírové a vliesové tapety se širokým spektrem přírodních, městských, romantických i dětských motivů. Co se typologie týče, KOMAR nabízí 1, 2, 3, 4 a 8 dílné sady tapet.

Vyšperkovaný interiér? Odpovědí jsou luxusní fototapety na zeď


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..