Jak se zbavit zápachu z cigaret?


Jak se zbavit zápachu z cigaret?
Jak se zbavit zápachu z cigaret?

Jistě vám nemusím zdlouhavě popisovat, jaké to je, když vstoupíte do nějaké místnosti a okamžitě narazíte na kouřovou clonu. Zápach z cigaret není každému příjemný, protože jim velmi nepříjemně načichne oblečení, což zejména nekuřákům není zrovna po chuti. Může vám podráždit nos, způsobit pálení očí či bolest hlavy. Jak se ho zbavit?

Větrání

Nejlepší je, když uděláte pořádný průvan, otevřete vše, co půjde, a nechte vzduch, ať zápach vyžene. Mnohem lépe to jde samozřejmě v zimě než v letním období.

Praní prádla

Sundejte záclona a závěsy, které jsou zažloutlé a zapáchají kouřem z cigaret, vyperte je a ještě mokré pověste. Díky vůni pracího prostředku a aviváže se vaše domácnost krásně provoní. Samozřejmostí je přeprání povlaků na polštáře i dalších textilií.

Osvěžovače vzduchu

Vedle osvěžovačů, které koupíte v obchodě, můžete k provonění každé místnosti použít čerstvé citrusy. Jsou to totiž úžasné a čistě přírodní pohlcovače pachů. Stačí jen slupky pomerančů nebo plátky citronů rozmístit kam vás napadne a máte vystaráno.


Vonné dekorace

Svíčky, různé kuličky a další výrobky rovněž mohou zápach cigaret přerušit. V neposlední řadě může své služby poskytnout i grilovací uhlí, které také umí pohlcovat pachy. Na malé mystičky nasypte trochu uhlí, ozdobte kamínky nebo podle fantazie a rozmístěte po celém bytě (domě).

Čerstvá malba

Vzhledem k tomu, že je barva schopna fungovat jako dezinfekce, mohl by čerstvý nátěr značně eliminovat zápach, který je nasáklý ve zdech. V obydlí, kde se skutečně dlouho a ve velkém množství kouřilo, je vždy lepší původní malbu nejdříve oškrábat. Poté zdi vyrovnejte a vymalujte. Kuřáci by měli ve svých domovech zapomenout na tapety, neboť to jsou doslova pohlcovače cigaretového odéru.

Čištění koberců

Pořiďte si vysavač s mokrým vysáváním či rovnou tepovač (nebo si lze půjčit profesionální čistící stroj) a koberce jednou za čas vyčistěte. Spolu s koberci neváhejte vyčistit i sedačku, křesla, matrace atd. Budete překvapeni, kolik nečistot a zápachu mohou textilie zachytit.

Údržba nábytku

Pravidelně svůj nábytek umývejte pomocí šetrného přípravku. Můžete také vyzkoušet vodu s trochou octa, která si s nasáklým pachem hravě poradí. Důležité je vyzkoušet na kousku nábytku, jestli s octem nereaguje, teprve vyčistěte celé.

Soda s kávou

Tahle dvojka je na absorbování pachu skvělá. Připravte si několik skleniček, do každé nasypte trochu sody nebo kávy, rozmístěte po bytě a dvakrát za týden vyměňte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..