Jak vyrobit levandulové karamelky?

Jak vyrobit levandulové karamelky?

Jak vyrobit levandulové karamelky?

Levandule je velmi oblíbená bylinka, která má úžasné a zcela nezaměnitelné aroma. Vše dokonale provoní a uklidní vaší mysl. Zkuste si připravit vynikající karamelky, které vás dostanou právě díky levanduli. Jste v práci ve stresu? Dejte si levandulovou karamelku a budete se cítit lépe. Jak je vyrobit?


Co budete na levandulové karamelky potřebovat?

  • 600 g krupicového cukru
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 170 g rostlinného tuku
  • 60 g sójové mouky
  • 2 lžičky jemně podrcených levandulových květů
  • Olej na formu

Do hrnce nasypte krupicový cukr, postavte ho na plotnu a nechte na mírném ohni zkaramelizovat. Přidejte pokrájený rostlinný tuk a míchejte tak dlouho, dokud se nerozpustí v karamelu. Přisypte sójovou mouku a důkladně rozmíchejte. Potom za stálého míchání opatrně a pomalu přilévejte horkou smetanu ke šlehání.

S mícháním nepřestávejte a vařte na mírném ohni 10 až 12 minut, pak rendlík odstavte z plotny a pomocí metličky pečlivě šlehejte až do chvíle, kdy bude směs vlažná. Jakmile toho dosáhnete, vmíchejte levandulové květy, stačí jen zlehka promíchat.

Formu vymažte olejem, přelijte do ní hotovou levandulovou směs, lehce zatřeste formou, aby se rovnoměrně vyrovnala a dejte do chladničky, aby směs zatuhla. Poté celý plát rozkrájejte na stejně velké kousky (1 x 1, 1 x 2 nebo 2 x 2 cm) a každý samostatně zabalte do kousku celofánu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..