Jak si vyrobit osvěžovač vzduchu?

Jak si vyrobit osvěžovač vzduchu?

Jak si vyrobit osvěžovač vzduchu?

Nemusíte neustále utrácet spousty peněz za různé osvěžovače vzduchu, které jsou beztak ve většině případů plné chemie. Zkuste si proto vyrobit svůj vlastní, jen z toho, co máte doma, případně koupíte nějakou tu pomůcku.

Citrusové aroma

  • Do hrnce dejte vodu, celou skořici, citrusy (citron, pomeranč, limetku atd.) nakrájené na kousky nebo plátky a dejte na sporák povařit. Připravte si sklenici, přidejte bylinky (podle toho co máte doma – bobkový list, tymián a podobně), přelijte do ní odvar i s ovocem a nádobu dobře uzavřete. Nechte vychladnout a pak dejte zamrazit. Poté stačí sklenici otevřít, položit nahoru svíčku a celý byt bude vonět po citrusech a skořici.

Domácí purpura

  • Jablka a citrusy stačí pokrájet na plátky či kousky, poskládejte je na plech a dejte do trouby, kterou jste předehřáli na 250°C. Nechte péct po dobu 90 minut, za tu dobu se ovoce vysuší. Vysušené ovoce dejte do sklenic, přidejte skořici, badyán a hřebíček. Nechte odležet.

Gelová vůně

  • Připravte si misku, nakapte do ní 3 – 5 kapek tekutého potravinářského barviva, k tomu přidejte 30 – 35 kapek vonné esence. Podle návodu připravte želatinu čiré barvy, promíchejte s barvivem a vonnou esencí, přidejte 1 – 2 lžičky soli, znovu zamíchejte a nalijte do skleničky. Můžete přidat ještě sušené citrusy, které zasunete do gelu.

Olejová vůně

  • Do malé úzké skleničky nalijte 100 ml oleje (bez vůně či příchutě), nakapejte do něj 15 – 20 kapek vonné esence. Nasuňte do oleje 6 – 8 špejlí tak, aby polovina každé špejle trčela ven.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.