Váš domov může být lákadlem pro hmyz. Jak tomu zabránit?


Váš domov může být lákadlem pro hmyz. Jak tomu zabránit?
Váš domov může být lákadlem pro hmyz. Jak tomu zabránit?

Při hledání potravy a přístřeší se mnoho hmyzu rozhodne usadit ve vašem domě, protože si může najít ideální místo k životu. Bohužel tito nepříjemní návštěvníci mohou dokonce ublížit vám a vašemu domovu. Někteří jedí dřevo, látky a rostliny, jiní mohou způsobit otravu jídlem a infekce.

Staré knihy

Jakýkoli starý papír může přilákat hmyz. Ať už jsou staré knihy, hromady novin, dopisy. Některý hmyz, jako jsou švábi, se živí celulózou, takže je lepší nenechávat nic na stole, policích nebo dokonce v zásuvce. Pokud se nechcete těch starých knih a dopisů zbavit, vložte je do plastové nádoby, kterou lze pevně uzavřít.

Bílé žárovky

Jasně bílé a namodralé světlo je pro hmyz nejatraktivnější. Naproti tomu nejméně atraktivní jsou žlutá, růžová a oranžová světla. Většina LED žárovek je dobrou volbou pro váš domov, protože bílé světlo, které produkují, není ve skutečnosti bílé, ale směs různých barev světla. Existují však určité výjimky, a některá LED světla přitahují hmyz. Je tedy lepší je nahradit žárovkami, které vyzařují teplejší barvy.

Bílé rámy oken a dveří

Pokud je vnější část vašeho domu natřena bílou barvou, může to také přitahovat hmyz. Takže pokud s nimi máte problém, je lepší zvolit barvy jako zelená a modrá, protože jsou méně atraktivní pro hmyz. Pokud jsou však vaším problémem komáři, bylo by lepší ponechat bílou barvu, protože je přitahují tmavší barvy.


Váš domov může být lákadlem pro hmyz. Jak tomu zabránit?

Kartonové krabice

Švábi, termiti a další brouci se také rádi živí  kartonovými krabicemi a lepidlem. Tento porézní materiál je pro ně také ideální pro život, protože ho mohou nasytit svými pachovými sekrety a přilákat další hmyz, rádi žijí ve skupinách. Je tedy lepší se starých kartonových krabic zbavit a pokud je to možné, místo toho použít plastové nádoby.

Vysoká vlhkost

Škůdci milují vlhká a teplá místa, protože jsou ideálními podmínkami pro jejich život a prosperitu. Můžete je najít ve sklepě, koupelně nebo v kuchyni kolem umyvadla. Chcete-li regulovat vlhkost, ujistěte se, že váš odvodňovací systém funguje správně a že nedochází k únikům. Můžete si také koupit zvlhčovač vzduchu ke kontrole úrovně vlhkosti a nainstalovat odvlhčovací systém.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..