Zrychlete Apple Watch! Máme pro vás 5 tipů

Zrychlete Apple Watch! Máme pro vás 5 tipů
Zrychlete Apple Watch! Máme pro vás 5 tipů

Všimli jste si u svých Apple Watch delšího načítání aplikací a celkově pomalejšího chodu? Zrychlete hodinky pomocí našich 5 tipů. Nastavení zvládne i naprostý začátečník, postupujeme krok za krokem.

1.  Deaktivujte aktualizace na pozadí

Nezapomeňte, že zapnutá data na pozadí neustále provádí aktualizace novinek. Například hned víte o změnách počasí, nebo kdo vám píše na sociálních sítích. To sebou rovněž nese vyšší nároky na výkon hodinek a tím pádem jejich zpomalení.

Přejděte do Nastavení, tady zvolte Obecné a vyhledejte Aktualizace na pozadí. Sami si už vyberete, zda chcete deaktivovat všechna upozornění, nebo jen některá.

2.  Omezte animace a efekty

Operační systém hodinek Apple Watch využívá různé animace a efekty pro vytvoření příjemnějšího uživatelského prostředí. K jejich vykreslení je však potřeba výkon. Omezte efekty a hodinky pošlapou rychleji.

Zamiřte do Nastavení a zde zvolte Zpřístupnění. Následně vyberte Omezit pohyb a pomocí přepínače tuto možnost aktivujte.

3.  Odstraňte nevyužívané aplikace

Jednou za čas promažte nevyužívané aplikace, které zbytečně zabírají místo. Přeplněná paměť hodinek nemá příznivý vliv na jejich rychlost. Pozor, Apple Watch ve výchozím nastavení dokonce automaticky nainstalují veškeré aplikace ze spárovaného iPhonu.

Automatickou instalaci vypnete v iPhonu. Přejděte do aplikace Watch a vyhledejte sekci Moje hodinky, kde rozklikněte Obecné a následně deaktivujte Automatické instalace aplikací. Nainstalované aplikace vymažete v části Moje hodinky, zde zascrollujete dolů a zvolte konkrétní appku.

Zrychlete Apple Watch! Máme pro vás 5 tipů

4.  Vypínejte aplikace

Aplikace běžící na pozadí watchOS zahlcují operační paměť a zpomalují hodinky. Nevyužívané aplikace vypnete snadno. Přesuňte se do konkrétní appky a podržte boční tlačítko (neplést s digitální korunkou). Za okamžik spatříte obrazovku s posuvníky. V ten moment stiskněte digitální korunku, dokud posuvníky nezmizí. Aplikace se vypne a uvolní místo v paměti.

5.  Uveďte hodinky do továrního nastavení

Jestli zpomalení stávajících hodinek potřebujete řešit akutně, uveďte je do továrního nastavení. Tím jejich obsah kompletně vymažete, ale data zůstanou zálohovaná v iPhonu, takže o naměřené výsledky z aplikací nepřijdete.

Vyhledejte Nastavení, zvolte Obecné a klikněte na Reset. Vyberte Smazat data a nastavení. Potom potvrdíte vaši autorizaci a dokončíte nastavení. Pokud se vám nedaří zrychlit chod hodinek, možná nastal čas pořídit si novější model. Zkuste třeba Apple Watch Series 7.

Autor článku: Jiří Šilberský

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..