3 rady, které vám pomohou s výběrem tepelného čerpadla

3 rady, které vám pomohou s výběrem tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo je velice nákladná investice. Než si jej tedy pořídíte, poradíme vám, na co si dát pozor. Čtěte v tomto článku.

Ve starších domech je sice tak často neuvidíte, novostavby na ně ale čím dál častěji sázejí. Řeč je samozřejmě o tepelných čerpadlech. Zařízeních, které vám mohou v dlouhodobém horizontu ušetřit spoustu peněz. Pokud se chystáte k jeho koupi, pak pro vás v tomto článku máme několik rad.

Nenechte se vyděsit vysokou cenou

Cena za tepelná čerpadla Hradec Králové se může vyšplhat i do několika stovek tisíc korun. A to už je částka, nad kterou jen tak nemávnete rukou. Rozhodně se ale kvůli ní nenechte odradit od koupě. Vezměte si tužku a papír, případně kalkulačku, a začněte počítat. Pokud se vám počítat nechce, spolehněte se na statistiky. Ty říkají, že se vám tepelné čerpadlo ve většině případů zaplatí už během tří nebo pěti let. A to i v případě, že máte starší objekt. Po překročení této doby už bude pracovat zadarmo a bude vám strkat peníze do kapsy.

Výkon není vše

Tepelná čerpadla Pardubice se vyznačují určitým výkonem. Je sice dobré na tuto kolonku dávat pozor, ale rozhodně ji nepřeceňujte. Ve většině případů je totiž mnohem lepším ukazatelem topný faktor. Ten vám totiž přesně ukáže, kolik čerpadlo spotřebuje elektřiny za dobu, za kterou dodá určité množství tepla. Díky tomu budete moct jednoduše spočítat náklady a návratnost.

Funguje i jako klimatizace

Tepelná čerpadla Pardubice se mohou pyšnit nejen schopností vytápět váš dům v chladných měsících. Jeho služeb využijete i v době, kdy bude nesnesitelné horko. Moderní tepelná čerpadla totiž dokáží pracovat i opačně a váš dům naopak ochlazovat. Pokud si tedy pořídíte správné čerpadlo, může vám sloužit nejen jako skvělá topná jednotka, ale také jako výkonná klimatizace. Jeho použitím navíc šetříte nejen vaši peněženku, ale také přirodu. Při jejich provozu totiž nedochází k vzniku emisí a jiných skleníkových plynů. A to je hodně velké plus.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..