Kde všude se dá využít dešťová voda?

Kde všude se dá využít dešťová voda?
Kde všude se dá využít dešťová voda?

Z dešťové vody se v posledních letech stala drahocenná tekutina. Pokud jí ale máte dostatek, můžete ji využít k nejen k zavlažování.

V posledních měsících naši zemi zavlažoval déšť. Byl hustý a vydatnější než kdy předtím, proto řada z vás určitě má plné sudy s dešťovou vodou. Jak se dá využít? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Zavlažovaní rostlin

Pokud používáte klasickou nádrž na dešťovou vodu v podobě sudů, pak vám zbývá jediné řešení – zavlažování. A k tomu se dešťová voda dokonalé hodí. Je totiž chudá na soli a neobsahuje ani chlor. Většina rostlin vám za polití touto vodou poděkuje, existují ale i takové, které ji doslova nesnáší. Dávejte si pozor především u kanadské borůvky, která potřebuje vodu bohatší na minerály.

Praní prádla

Pokud dokážete zajistit kvalitní skladování a doplňování dešťové vody, pak neváhejte a vyžijte ji na praní. Hodí se především v oblastech, kde je jinak běžně dostupná voda příliš tvrdá nebo obsahuje vyšší podíl železa, manganu a dalších látek. Při praní navíc poznáte její měkkost. Lépe se v ní rozpouští prací prášky, čímž sníží jejich spotřebu. Dešťová voda navíc nemá tendenci se usazovat a tvořit vodní kámen. Ušetříte tak i na poměrně drahých změkčovačích vody. Některé firmy dokonce nabízejí pračky s oddělenými přípojkami na vodu. V případě, že máte dostatečné zásoby dešťové vody, tak po takové pračce můžete bez váhání sáhnout.

Splachování WC

Stejně jako pro pračku, tak i pro WC je dešťová voda mnohem lepší než klasická užitková. Jelikož je měkká, nedochází k usazování vodního kamene. Na záchodě navíc můžete použít i špinavější vodu, kterou byste k praní vůbec využít nemohli. Takže ať už používáte jakoukoliv nádrž na dešťovou vodu, ke splachování záchoda bude její obsah více než postačující. A i tady v dlouhodobém horizontu ušetříte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..