3 vlastnosti, podle kterých vybírat čistící chemii

3 vlastnosti, podle kterých vybírat čistící chemii
3 vlastnosti, podle kterých vybírat čistící chemii

Čistící chemie je účinná, ale mnohdy také nebezpečná. Proto jsme pro vás v tomto článku sepsali tři kritéria, podle kterých byste měli čistící prostředky vybírat.Abyste vaši domácnost opravdu dobře vyčistili, budete k tomu potřebovat kvalitní čistící prostředky. Na co se ale zaměřit při jejich výběru? Dávejte si pozor na tyto tři parametry.

Pozor na cenu

Cenovka u dezinfekce na povrchy a dalších čistících přípravků je samozřejmě velice důležitá, rozhodně ale není dobré vybírat to nejlevnější, co uvidíte. Nejlevnější přípravek sice nemusí být ten nejhorší, je ale vysoká pravděpodobnost, že tomu tak bude. Proto se raději zaměřte na poměr cena/výkon. Mrkněte do složení a podívejte se, jakou má produkt koncentraci. Produkty s vysokou koncentrací můžete naředit a získat tak více čistícího přípravku za nižší cenu.


Pozor na kvalitu

Kvalita dezinfekce na povrchy, mýdel nebo čistících přípravků se ověřuje velice těžko. Museli byste být chemici, abyste si mohli spolehlivě rozebrat, jak dané látky v produktu fungují. Jestliže si ale chcete vybrat dobrý výrobek, obejdete se i bez těchto znalostí. Podívejte se například na porovnání a recenze výrobků. A to nejen těch odborných, ale také uživatelských. Uživatelské recenze totiž mívají mnohdy mnohem větší přínos než ty odborné.

Pozor na zdraví

Některé chemické přípravky mohou být agresivní. Jestliže byste to tedy přehnali s jejich dávkováním, mohli byste si dokonce ublížit. Zaměřte se proto primárně na takové čistící prostředky, které neškodí zdraví ani vašemu okolí. Některé prostředky mohou vysoušet pokožku, způsobovat alergické reakce a v některých případech i respirační potíže. U agresivnějších chemických přípravků je tedy mnohdy potřeba používat respirátor. Při výběru také dbejte na to, jestli výrobek neobsahuje toxické látky a zda jsou biologicky rozložitelné. Ušetříte tak přírodu dalších zbytečných problémů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..